فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حمله مسلحانه به نمایشگاه کاریکاتورهای پیامبر اسلام در امریکا

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  نمایشگاه مسابقه کاریکاتورهای پیامبر اسلام در ایالت تکزاس ایالات متحده آمریکا مورد حمله دو مهاجم مسلح قرار گرفت.

  پلیس منطقه دالاس ایالت تکزاس می ‌گوید این نمایشگاه که از سوی یک گروه ضد اسلامی برپا شده بود هدف حمله دومهاجم قرار گرفت.

  به گزارش خبرگزاری های بین المللی دو فرد مسلح که اقدام به تیراندازی در حاشیه یک رویداد در منطقه گارلند، تگزاس، کرده بودند، در پی تیراندازی نیروهای پلیس کشته شده‌اند. در این گردهمایی که توسط یک گروه محافظه ‌کار ضد اسلام برگزار شده بود، در عین حال کاریکاتورهای جنجالی پیامبر اسلام نیز نشان داده شده است.

  به گزارش رویترز یک افسر پلیس گفت که دو مهاجم مسلح با موتور در برابر ساختمانی که در آن کنفرانس "نمایشگاه هنری محمد" برگزار می شد آمده و شروع به تیراندازی کردند. این حادثه ساعت سه بامداد روز دوشنبه 4 آوریل به وقت سعودی، ساعت 7 بعد از ظهر یکشنبه به وقت تکزاس اتفاق افتاد.

  پلیس تا کنون هویت افراد کشته ‌شده را اعلام نکرده اما گفته ‌است که این افراد پس از آغاز تیراندازی با واکنش ماموران امنیتی کنفرانس رو به رو شده و در درگیری کشته شده‌اند.

  گفته می‌شود در این رویداد یک‌ تن از ماموران امنیتی مسئول تامین امنیت کنفرانس نیز زخمی شده‌ است.

  در این کنفرانس یک سیاستمدار هلندی به نام گریت ولدرز که در فهرست ترور القاعده قرار دارد نیز از جمله سخنرانان این جلسه بوده‌است. دوتن از سناتورهای مسلمان سنای آمریکا از مقامات آمریکایی خواسته بودند که از ورود این سیاستمدار هلندی به آمریکا جلوگیری کنند. آنها این فرد را متهم به نفرت انگیزی علیه مسلمانان کرده بودند.

  همچنین قرار بوده تا به برند‌گان بهترین کاریکاتور پیامبر اسلام 10 هزار دلار جایزه داده شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران