.
.
.

سوئیس خوشبخت ترین مردم جهان را دارد؛ بدبخت ترین ها را بشناسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سوئیس کشوری که به داشتن کوهستان های زیبا، ساخت معروفت ترین ساعت ها و بهترین شکلات معروف است، مدت سه سال است که مردمش به عنوان خوشبخت ترین مردم جهان برگزیده می شوند.

به گزارش العربیه به نقل از خبرگزاری فرانسه، «بنیاد راه حل های توسعه پایدار» اعلام داشته که مردم سویس برای سومین سال پیاپی به عنوان خوشبخت ترین مردم جهان شناخته شدند.

بر اساس این گزارش، پس از سوئیس، مردم کشورهای ایسلند، دانمارک، نروژ و کانادا به عنوان خوشبخت ترین عنوان شده اند.

سنجش خوشبخت ترین و بدبخت ترین مردم کشورهای جهان برای سومین سال پیاپی توسط بنیاد «راه حل های توسعه پایدار» وابسته به سازمان ملل متحد انجام می گیرد.

بر اساس این آمار مشخص شد که شهروندان کشورهای توگو و بنین، بروندی، رواندا و سوریه بدبخت ترین مردم جهان هستند.

این مطالعه که با هدف کمک به برنامه های توسعه در دولت های جهان صورت می گیرد، اوضاع ۱۵۸ کشور جهان را مورد بررسی قرار داده است.

بنیاد «راه حل های توسعه پایدار» افزوده است که درآمد سرانه، طول عمر شهروندان، وضعیت فساد و آزادی های اجتماعی را به عنوان عوامل موثر در مطالعه خود در نظر گرفته است.

گفتنی است که بنیاد «راه حل های توسعه پایدار» در سال ۲۰۱۲ توسط شماری از دانشگاهیان، مقامات دولتی و بازرگانان بخش خصوصی تاسیس شد.

ضریب « خوشبختی» به طور فزاینده ای مورد توجه کشورهای پیشرفته جهان قرار گرفته و آن را به عنوان یک عامل واقعی برای پیشرفت اجتماعی و تحقق اهداف سیاست های عمومی در نظر می گیرند.