.
.
.

روسیه توان نظامی خود را "به رخ غرب" می کشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روز سه شنبه 14 آوریل، جنگنده های نیروهای هوایی بریتانیا ماموریت یافتند تا دو هواپیمای جنگی ارتش روسیه را، که به حریم هوایی این کشور نزدیک شده بودند، زیر نظر بگیرند.

وزارت دفاع بریتانیا پرواز جنگنده های "تایفون" نیروی هوایی این کشور را از پایگاه هوایی "لوسی مات" اسکاتلند برای اسکورت این هواپیماهای روسی تایید کرد.این رویداد مصادف بود با اعزام کشتی جنگی "آرگیل" از نیروی دریایی بریتانیا، برای نظارت بر حرکت سه ناو روسی که از کانال مانش عبور می کردند. این تحرکات نظامی همزمان با برگزاری رزمایش ناتو در اطراف سواحل اسکاتلند روی می دهد که در آن 50 کشتی جنگی پیمان آتلانتیک شمالی حضور دارند.

در ماههای اخیر تنش بین بریتانیا و روسیه برسر پرواز هواپیماهای جنگی روسیه بر فراز حریم هوایی بریتانیا بالا گرفته است. در سال 2014 بیش از 100 بار این پروازها روی داده اند، که سه برابر موارد روی داده در سال 2013 می باشد.صاحبنظران معتقدند که حضور ناوهای روسی در کانال مانش حکایت از پیام سیاسی کرملین به غرب دارد و به هیچ وجه یک رویداد اتفاقی نیست.

یک کارشناس امور نظامی به روزنامه بریتانیایی دیلی میل گفت: "روسیه سعی دارد توان نظامی خود را به نمایش بگذارد. این مقدمه برخورد نظامی نیست، اما روسیه مایل است قدرت نظامیش را به رخ ما بکشد."