فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • محاکمه یک زن آمریکایی به خاطر ازدواج همزمان با ده مرد

  منبع: لندن-کمال القبیسی

  یکی از خبرهای پر سر و صدا در آمریکا به ویژه در میان مردم شهر نیویورک در این روز‌ها محاکمه یک زن آمریکایی ۳۹ ساله است که طی یک سال با ۱۰ مرد از جمله یک مصری ازدواج کرده است.

  لیانا باریینتوس، همزمان همسر ۶ تن از این ده شوهر بوده است. به همین دلیل وی در ماه نوامبر گذشته بازداشت شد. لیانیا روز جمعه در دادگاهی در نیویورک به ۴ سال زندان محکوم شد.

  اولین قربانی این ازدواج دهگانه شخصی به نام محمد جربریل در سال ۱۹۹۹ بود و آخرین آن‌ها شخصی به نام «سال کیتا» که در ماه مارس سال ۲۰۱۰ با او ازدواج کرده بود.

  به گزارش العربیه به نقل از منابع آمریکایی و فیسبوک شخصی که اکنون بسته شده است، بیشترین دفعات ازدواج این زن ۳۹ ساله در سال ۲۰۰۲ بود که طی یک سال با ۶ مرد ازدواج کرده بود.

  به گفته دادستان عمومی منطقه «برانکس» در نیویورک، جایی که «لیانا» اکنون در آنجا محاکمه می‌شود، شوهران فعلی او تنها ۴ نفر هستند. بقیه ده شوهر که از مصر، ترکیه، بنگلادش، گرجستان، مالی و چکسلواکی بودند هر کدام به نحوی مسیر خود را از او جدا کردند.

  یکی از شوهران «لیانا» پاکستانی بود که در سال ۲۰۰۲ با وی ازدواج کرد اما در سال ۲۰۰۶ به دلایل امنیتی از آمریکا اخراج شد اما لیانا هنوز از نظر قانونی همسر اوست چون طلاق قانونی بین آن‌ها صورت نگرفته است.

  طبق اطلاعات به دست آمده ۷ تن از این ده نفر به دلایل امنیتی تحت کنترل ونظارت مقامات امنیتی و پلیس آمریکا بودند.

  دادستان عمومی گفته است که دومین جلسه محاکمه او در تاریخ ۱۸ ماه مه آینده برگزار خواهد شد.

  لیانا، در سال ۲۰۰۱ با یک مصری به نام «احمد علام» در شهر «ری» ازدواج کرد. عربیه نت نتوانست معلوماتی کافی در باره انگیزه ازدواج محمد علام با لیانا را بدست آورد رسانه‌های آمریمکا نیز چیزی در این باره منتشر نکرده‌اند، لذا باید منتظر دومین جلسه دادگاه شد تا شاید اطلاعات بیشتری در این باره به دست آید.

  این زن آمریکایی در نوامبر سال ۲۰۰۱ با حبیب عبدالرحمن از بنگلادش ازدواج کرد. در سال ۲۰۰۲ با «داوود کوریتزی» و پس از یک ماه با «دوران کوکتیب» ازدواج کرد. در ماه مارس‌‌ همان سال با «علیاسکاندر بهاریلاو» و پس از چندروز با «فاخنانگ دزینالدزی» وسپس در ماه ژوئیه با «رشید راجبوت» و پس از یک ماه با «کاخابر خوربالدزی» نیز ازدواج کرد.

  لیانا اولین زنی نیست که از طریق ازدواج چند شوهر به کلاهبرداری و جمع کردن پول دست زده است، در سال ۲۰۰۷ یک زن کوبایی تبار نیز در ولایت فلوریدا با ۱۰ مهاجر غیر قانونی ازدواج کرد و از آن‌ها پول گرفته بود. ایونیس لوبیز ۲۶ ساله طی مدت ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ با ۱۰ نفر ازدواج کرده بود و ۱۸ هزار دلار از هرکدام پول دریافت کرده بود او پس از محاکمه به ۲ سال زندان محکوم شد.

  ماه گذشته در ایران نیز یک دختر ۲۰ ساله به اتهام ازدواج با ۱۰ مرد به هدف گرفتن مهریه و پشت قباله در دادگاه محاکمه شد این دختر پس از ازدواج با این افراد با ایجاد مشکلات و درگیری جدا می‌شد و سپس طلب پشت قباله می‌کرد این دختر در ‌‌نهایت به اتهام کلاهبرداری محاکمه شد اما هنوز حکمی برای او صادر نشده است.

  سال گذشته گروه اسلامی «حرکة الشباب الإسلامیة» در شهر «براوی» در جنوب سومالی یک زنی را به اتهام ازدواج همزمان با ۴ نفر سنگسار کردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران