شرکت آلمانی "ژرمن وینگز" بر سلامت هواپیماهای خود تاکید دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام شرکت هواپیمایی "ژرمن وینگز"، وابسته به شرکت هواپیمایی لوفت هانزا، از سابقه ایمنی هواپیماهای خود دفاع کرد و گفت این شرکت تا کنون هیچ سانحه هوایی نداشته است.

مقام‌های سازمان هواپیمایی کشوری و پلیس فرانسه می‌گویند یک فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۰ در حد فاصل شهرهای دینی و بارسلونت در جنوب فرانسه، و در منطقه کوهستانی آلپ سقوط کرده است.

گفته شده که این هواپیما بین ۱۴۲ تا ۱۵۰ مسافر، دو خلبان و چهار خدمه پروازی داشته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه یک مقام وزارت کشور فرانسه خبر از پیدا شدن جعبه سیاه این هواپیما داده است.هنوز هیچ گزارشی از علت سقوط این هواپیما مخابره نشده است.

در همین حال، مانوئل فالس، نخست وزیر فرانسه روز سه شنبه گفت که هیچ فرضیه ای را در مورد علت این سقوط این هواپیما رد نمی کند.

آنگلا مرکل، نخست وزیر آلمان، روز سه شنبه گفت که از محل سقوط این هواپیما در کشور فرانسه بازدید خواهد کرد.

روزنامه فرانسوی «لابروفانس» به نقل از مقام‌های هواپیمایی کشوری، نوشت این هواپیما دارای ۱۴۲ مسافر، دو خلبان و ۴ خدمه بوده است.

فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه گفته است دسترسی به منطقه‌ای که این هواپیما سقوط کرده به علت کوهستانی بودن، بسیار دشوار است. اولاند احتمال داده است که هیچ یک از سرنشینان این هواپیما زنده نمانده باشند.

این هواپیما در مالکیت فرانسه و در اختیار شرکت هواپیمایی آلمانی «ژرمن وینگز» بود که از جمله شرکت‌هایی است که بلیط‌های ارزان قیمت می‌فروشد. سهام شرکت ژرمن‌وینگز متعلق به شرکت لوفت‌هانزای آلمان است.

شرکت لوفت هانزا در بیانیه ای که در این باره صادر کرده، خاطر نشان ساخته که تا کنون هیچ یک از هواپیماهای این شرکت دچار سانحه نشده اند، و هواپیمای ایرباس شرکت ژرمن وینگز هم تحت بازرسی های ویزه پروازی قرار داشته است.

این هواپیمای ایرباس ۳۲۰ امروز 24 مارس از فرودگاه بارسلون اسپانیا به سوی دوسلدورف آلمان در حال پرواز بود که در حوالی کوههای آلپ در جنوب فرانسه سقوط کرد.

شرکت ایرباس و شرکت «ژرمن‌وینگز» گفته‌اند گزارش سقوط این هواپیما را دیده‌اند اما گفته‌اند در حال حاضر قادر نیستند، آن را تائید کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید