نخستین عمل پیوند دستگاه تناسلی مردانه با موفقیت انجام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک تیم پزشکی در آفریقای جنوبی از موفقیت نخستین عمل جراحی پیوند دستگاه تناسلی مردانه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این جوان سه ماه گذشته تحت عمل جراحی قرار گرفت و اکنون آزمایش‌ها نشان از آن دارد که این عمل موفقیت آمیز بوده است.

بنا بر این گزارش، جوان ۲۱ ساله اهل آفریقای جنوبی، تمام فعالیت‌های دستگاه تناسلی خود از جمله ادرار و فعالیت‌های جنسی را باز یافت.
این خبر را پروفسور فرانک گرایوی رئیس بخش جراحی‌های ترمیمی بیمارستان ستیلنبوش در آفریقای جنوبی اعلام کرد

پزشکان سه سال پیش به دلیل عفونت دستگاه تناسلی این جوان که در نتیجه ختنه نا موفق به روش‌های سنتی انجام شده بود، مجبور به قطع آن شدند.

پروفسور گرایوی در این باره گفت: «ما ثابت کردیم که این عمل امکان پدیر است. می‌توان به کسی که دستگاه تناسلی خود را از دست داده، دستگاه دیگری داد که فعالیت‌های خود را همچون سابق باز یابد.»

برای این عمل از دستگاه تناسلی یک شخص درگذشته استفاده شد.

این عمل بازتاب بسیار زیادی در آفریقای جنوبی خواهد داشت. چرا که به دلیل مراسم سنتی ختنه که در اواخر دوران نوجوانی صورت می‌گیرد، از این دست حوادث بسیار اتفاق می‌افتد. در آفریقای جنوبی سالانه شمار زیادی از پسران به دلیل پیامدهای این مراسم، جان خود را از دست می‌دهند یا دچار معلولیت می شوند.

در سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳، ۴۸۶ جوان در نتیجه عفونت‌های ناشی از مراسم سنتی ختنه که به شکلی اشتباه صورت می‌گیرد، جان خود را از دست داده‌اند.

آفریقای جنوبی کشوری پیشرو در عمل‌های پیوند اعضا به شمار می‌آید. نخستین عمل پیوند قلب در شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی در سال ۱۹۶۷ توسط پروفسور کریس برنارد انجام شد.

نخستین عمل پیوند دستگاه تناسلی در سال ۲۰۰۶ انجام شده بود اما به دلیل مشکلات روانی بیماری و همسرش، پزشکان مجبور به قطع عضو پیوندی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید