کشته شدن یک سرباز کانادایی نیروهای ائتلاف در عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزرارت دفاع عراق روز یکشنبه ۸-۳-۲۰۱۵ اعلام کرد، یک سرباز کانادایی عضو ائتلاف بین المللی ضد داعش در عراق بر اثر تیراندازی نیروهای کرد عراقی به اشتباه کشته و سه نفر دیگر نیز زخمی شدند.

به گزارش العربیه به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروهی از سربازان ویژه کانادایی که در چارچوب ائتلاف بین المللی ضد داعش در کردستان عراق فعالیت می‌کنند، شنبه‌ شب به اشتباه از سوی نیروهای «خودی» کُرد عراقی مورد هدف گلوله قرار گرفتند، که در نتیجه آن یک سرباز کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

طبق این گزارش این گروه سربازان کانادایی با نیروهای کرد در یک منطقه بودند و سه نفر دیگر نیز زخمی شدند.

ارتش کانادا در بیانیه‌ای اعلام کرد که گروهبان «اندرو دایرون» که جز مستشاران نظامی این کشور در عراق خدمت می‌کند بر اثر تیراندازی نیروهای خودی کُرد کشته شده است.

وزارت دفاع عراق نیز خبر کشته شدن یک سرباز کانادایی و زخمی شدن سه تن دیگر را تایید کرد.

کانادا یکی از کشورهای عضو ائتلاف بین المللی علیه داعش است. این کشور علاوه بر پوشش هوایی نیروهای عراقی در جبهه‌های جنگ، حدود ۷۰ کار‌شناس نظامی از نیروهای ویژه خود را برای ارائه مشاوره و آموزش نیروهای کرد به کردستان اعزام کرد. این نیرو‌ها تاکنون سه بار از سوی نیروهای داعش مورد هجوم قرار گرفته‌اند اما تلفاتی نداده بودند.

در همین حال استفان هارپر، نخست وزیر کانادا، با ابراز «تاسف و اندوه شدید» از مرگ گروهبان «دایرون» گفت: «ما هر روز شاهد افزایش خشونت و خطری که از سوی داعش جهان را تهدید می‌کند هستیم. لذا برای متوقف کردن این خطر ضروری است که به همکاری با ائتلاف بین المللی که از ۶۰ کشور تشکیل شده است، ادامه دهیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید