کشته شدن ۵ تن از جمله یک فرانسوی در اثر تیراندازی در پایتخت مالی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی در مالی روز شنبه ۷-۳-۲۰۱۵ اعلام کردند که تیراندازی در رستورانی در باماکو پایتخت این کشورپنج کشته به جای گذاشت.
به گفته این منابع یکی از افراد کشته شده فرانسوی و یکی دیگر از آنان نیز بلژیکی است.

به گزارش العربیه به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس منطقه که پس از حادثه محوطه رستوران را محاصر کرده کرده بود گفته است دو نفر مظنون به دست داشتن در این حمله مسلحانه دستگیر شدند. پلیس مالی اعلام کرد که هنوز انگیزه این تیراندازی مشخص نشده است.

براساس این گزارش، ده‌ها افسر پلیس محل حادثه را تحت محاصره خود در آورده‌اند اما شمار کمی از شاهدان حادثه به سبب ترس از انتقام جویی از دادن هر گونه اطلاعات در مورد حادثه خودداری کردند. سفارت خانه فرانسه در باما کو با صدور بیانیه‌ای از همه اتباع فرانسوی حاضر در این شهر خواست در صورت خروج از خانه‌هایشان جانب احتیاط را رعایت کنند.

یک افسر بلند پایه پلیس مالی اعلام کرد: «این یک حمله تروریستی بود، هر چند که ما منتظر تأیید این موضوع هستیم. در حال حاضر می‌توانیم بگوییم چهار تن کشته شده‌اند که یکی از آن‌ها تبعه فرانسه، یکی تبعه بلژیک و دو تن از شهروندان مالی هستند.»

این افسر افزود:« یک افسر پلیس که در زمان وقوع حادثه در حال عبور از آنجا بود نیز از جمله کشته شدگان است. یک منبع در بیمارستان گابریل توره در باماکو اعلام کرد یک اروپایی دیگر - که ملیتش مشخص نیست - نیز در زمان انتقال به بیمارستان جان باخت و این در حالی است هشت تن مجروح شدند.

در همین حال سفارت فرانسه در مالی پس از وقوع این حادثه از شهروندان فرانسوی مقیم این کشور خواست تا برای حفظ سلامتی خود احتیاط بیشتری بکنند.

فرانسوا هولاند رئیس جمهوری فرانسه، روز شنبه پس از شنیدن این خبر، با محکوم کردن قتل شهروند فرانسوی این اقدام را «بزدلانه» و زشت توصیف کرد.

لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه نیز ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی آن را «عملی نفرت انگیز و بزدلانه» خواند

فابیوس گفت: «این حمله اراده فرانسه برای مبارزه با «تروریسم» در همه اشکال آن قوی‌تر خواهد کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید