.
.
.

جلاد بریتانیایی کویتی تبار داعش محمد اموازی نام دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه آمریکایی واشینگتن پست روز پنجشنبه ۲۶-۲-۲۰۱۴ نوشت :«هویت یکی از اعضای گروه موسوم به دولت اسلامی، «داعش» که به «جلاد لندن» یا «جان جهادی» شهرت یافته بود، مشخص شده است.

به نوشته این روزنامه نام اصلی این فرد محمد اموازی، بریتانیایی کویتی تبار و از اهالی غرب لندن است.

پیش‌تر روزنامه آمریکایی «واشینگتن پست» نیز در گزارشی فاش کرد، که الموازی که دارای مدرک عالی در رشته برنامه ریزی کامپیوتر است، یک بریتانیایی کویتی تبار و از خانواده‌ای ثروتمند و در غرب لندن زندگی می‌کرد.

این در حالی است که پلیس لندن از هر گونه اظهار نظری در این مورد خوداداری کرده است.

ریچارد والتون، یکی از فرماندهان پلیس مبارزه علیه «تروریسم» در لندن در بیانیه‌ای گفت: «در حال حاضر ما هویت کسی را مشخص نکردیم لذا نمی‌توانیم اطلاعات جدیدی در این باره به کسی بدهیم».

گروه داعش در موارد متعددی تصاویر ویدیویی «جان جهادی» نقابدار را نشان داد که در حال بریدن سر چند گروگان غربی از جمله «الن هینینگ» و «دیوید هینز» است.

روزنامه آمریکایی واشینگتن پست در گزارشی نوشت: «الموازی در سال ۲۰۱۲ به سوریه سفر کرد و در آنجا به داعش پیوست».

اموازی يا «جان جهادى» اولین بار در اوت گذشته زمانی که ظاهرا در حال کشتن روزنامه‌نگار آمریکایی، جیمز فولی بود، در یک ویدئو دیده شد، وی سپس در ویدئوهای بریدن سر «استیون ساتلاف»، روزنامه‌نگار آمریکایی، «دیوید هینز»، امدادگر بریتانیایی، «آلن هنینگ»، راننده تاکسی بریتانیایی، و «عبدالحرمان کاسیگ»، امدادگر آمریکایی معروف به «پیتر» دیده شده بود.