.
.
.

۱۰۰ داوطلب سفر به کره مریخ انتخاب شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دو سال پیش، بیش از ۲۰۰ هزار نفر برای سفر به کره مریخ ثبت نام کردند، و روز چهارشنبه ۱۸ فوریه ۲۰۱۵، نام ۱۰۰ نفر از آن‌ها، که امیدوارند بتوانند بلیط یکسره به کره مریخ را بدست آورند، اعلام شد.

به گزارش روزنامه بریتانیایی ایندیپندنت، دور بعدی انتخاب ۴۰ نفر از میان این ۱۰۰ نفر است که سرانجام به کره مریخ سفر خواهند کرد. قرار است که این انتخاب در جریان یک شوی واقعی تلویزیونی، در معرض دید همگان قرار بگیرد.بیشتر افرادی که انتخاب شده‌اند از کشور ایالات متحده آمریکا هستند. ۳۱ نفر از اروپا، ۱۶ نفر از آسیا، ۷ نفر از آفریقا و ۷ نفر از اقیانوسیه هستند. از منطقه خاورمیانه ۲ نفر از ایران، ۱ نفر از عراق و ۱ نفر از مصر داوطلب این سفر شده‌اند.

اما نگرانی‌هایی وجود دارد که این امیدواران سفر به مریخ هرگز نتوانند قدم در این راه بگذارند، و این فقط فرایندی برای تبلیغ یک برنامه تلویزیونی باشد.

اما بارس لانزدورپ، کارآفرین هلندی و مدیر پروژه مریخ یک، می‌گوید که این پروژه‌ای حقیقی و منحصر به فردی است. او در سال ۲۰۱۲ به سایت خبری بی. بی. سی. گفت: «اگر به تیم ما نگاه کنید متوجه می‌شوید، هیچیک از ما این موضوع را سرسری نمی‌گیرد.»

گفته می‌شود که این پروژه نیاز به ۶ میلیارد دلار سرمایه دارد، که قرار است از راه جمع آوری اعانه تامین شود، و احتمالا در سال ۲۰۲۵ سفینه‌ای این اولین پیشتازان فضا را به کره مریخ خواهد برد.