.
.
.

اوباما: تروریست‌ها نماینده یک ميلیارد مسلمان نیستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا شامگاه چهارشنبه ۱۸-۲-۲۰۱۵ در سخنرانی خود در جمع مقام‌های پلیس، رهبران مذهبی و سایر نهادهای اجتماعی این کشور که به همایش «مقابله با افراط‌گرایی» کاخ سفید دعوت شده بودند، اظهار داشت که تروریست‌ها به نمایندگی از یک ميلیارد مسلمان سخن نمی‌گویند بلکه آن‌ها تنها نماینده گفتمان افراطگرایی و ایدئولوژی منحرف خودشان هستند.

رئیس جمهوری آمریکا در این نشست از رهبران مذهبی جامعه مسلمانان آمریکا خواست تا با «خشونت و افراطگرایی» مقابله کنند.

اوباما همچنین از رهبران جهان اسلام خواست تا با طرح «تروریست‌ها» برای بسیج کردن مسلمانان علیه غرب مقابله کنند و تلاش تبلغاتی و توطئه ترویج اندیشه مبارزه و جنگ غرب با اسلام از سوی آن‌ها را خنثی کنند.

وی افزود: «ما با اسلام در جنگ نیستیم، جنگ ما با کسانی ست که این دین را به انحراف کشانده‌اند. مسئول خشونت و تروریسم نه دین‌ها بلکه انسان‌ها هستند».

اوباما همچنین گفت: «رهبران گروه موسوم به حکومت اسلامی داعش، رهبران مذهبی نیستند بلکه تروریست‌اند، و این گروه تهدیدی برای کل جهان است».

حملات تروریستی ماه ژانویه در پاریس، و تهدیدهای اخیر داعش در شمال افریقا باعث شد که مقامات کاخ سفید همایشی را برای مقابله با این تهدید برگزار کنند. هدف از برگزاری این همایش ریشه‌ یابی پدیده «خشونت و افراط‌گرایی» و یافتن راه‌هایی برای جلوگیری از پیوستن جوانان به تشکل‌های افراطی و تروریستی مانند داعش است.

به همین دلیل روز گذشته مقامات بلند پایه آمریکا طی نشست یک روزه تحت عنوان «مقابله با خشونت‌های افراطی» که با حضور نمایندگانی از شصت کشور جهان در واشینگتن برگزار شد، راههای مقابله با این پدیده را بررسی کردند.