فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نامزد پست وزارت دفاع آمریکا: ایران و داعش هر دو تهدیدند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  نامزد پیش‌نهادی رییس جمهوری ایالات متحدۀ امریکا برای احراز پست وزارت دفاع این کشور در توضیح برنامه خود در جلسه کنگره ایران را با گروه دولت اسلامی (داعش) یکسان خوانده می‌گوید که هردو برای امریکا و خاور میانه‌ تهدید به شمار می‌روند.

  اشتون کار‌تر، نامزد وزارت دفاع امریکا روز چهرشنبه ۴-۲-۲۰۱۵ در جریان ارائه برنامه‌هایش برای وزارت دفاع در مجلس سنای این کشور بر این مطلب تاکید کرد.

  کار‌تر گفت که گروه داعش باید از بنیاد برداشته شود و شکست این گروه زمانی تضمین می‌شود که دیگر توان سربرآوردن نداشته باشند.

  هم‌چنان تحلیل‌گر ارشد نشریۀ فارین پالیسی چنین می‌نویسد اشتون کار‌تر باور دارد که به خاطر جلوگیری از دسترسی ایران به سلاح هسته‌‌ای باید از ابزار‌های نوین مانند دیپلماسی، اقتصادی و نظامی همزمان کار گرفته شود.

  براساس نوشتۀ سایت فارین پالیسی، نامزد احراز پست وزارت دفاع امریکا از سال ۲۰۰۸ میلادی تا کنون مخالف اقدام نظامی علیه ایران بوده و خواهان یک استراتژی همه‌جانبه در تعامل با مسئله هسته‌ای این کشور بوده است..

  گفته می‌شود کار‌تر در میان نمایند‌گان هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه حامیان زیادی دارد و در سال‌های پیشین نیز به عنوان نفر دوم وزارت دفاع امریکا خدمت کرده است و از چند و چون کار این وزارتخانه اشراف کامل دارد. انتظار می رود وی به راحتی رای اعتماد کنگره را به دست آورده و جایگزین چاک هیگل گردد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران