فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آنجلینا جولی محبوب‌ترین زن دنیا

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  آنجیلینا جولی ستاره سینمای آمریکایی در نظر سنجی YouGov برای انتخاب محبوب‌ترین زن دنیا، اول شد. در این نظر سنجی ۲۵هزار نفر از ۲۳ کشور جهان شرکت داشتند.


  در نظر سنجی مذکور آنجلینا با ملاله یوسف زی، دانش آموز پشتون تبار پاکستانی و برنده جایزه نوبل، رقابت می‌کرد. آنجلینا ۳۹ ساله، کارگردان، فیلمساز، فعال حقوق بشری و دارای ۶ فرزند است که برای دومین بار به عنوان محبوب‌ترین زن جهان انتخاب می‌شود. ملاله در این نظر سنجی به مقام دوم دست یافت.


  هیلاری کلینتون، وزیر امورخارجه اسبق آمریکا در مقام سوم، ملکه الیزابت دوم پادشاه بریتانیا در مقام چهارم قرار گرفتند. ملکه بریتانیا به عنوان محترم‌ترین شخص بریتانیا در نظر سنجی‌های این کشور نیز شناخته می‌شود.


  و اما در مرتبه پنجم بانوی اول آمریکا، میشل اوباما، در ردیف ششم خواننده آمریکایی «سیلین دیون» و در مقام هفتم میزبان مشهور تاک شوهای آمریکایی «اوپرا وینفری» قرار گرفتند.


  پیش از این جولیا روبرتس هنرپیشه سینما، «اونگ سان سون کی» یکی از رهبران مشهور سیاسی برمه و برنده جایزه صلح نوبل و آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان به این رده بندی دست یافته بوده‌اند.


  از میان مردان مشهور و محبوب دنیا، در این نظرسنجی «بیل گیتس» بازرگان و بنیانگذار مایکروسوفت در مقام اول قرار گرفت. در میان رقابت کنندگان مرد شاهزاده ویلیام، دوک کامبریج و پسر ولیعهد بریتانیا در مقام پنجم و برادرش هاری در ردیف هشتم قرار گرفتند.


  در نظر سنجی‌های پیشین توجه نظر دهندگان بیشتر به مشاهیر هنری و رسانه‌ای بوده است تا به شخصیت‌های سیاسی.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران