.
.
.

سازمان ملل: داعش زنان روشنفکر و متخصص را اعدام می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سازمان ملل متحد روز سه شنبه ۲۰-۱-۲۰۱۵ گروهدولت اسلامی موسوم به داعش را به دلیل اعدام بسیاری از غیر نظامیان درعراق محکوم کرد.

سازمان ملل هشدار داد که این گروه به طور خاص زنان تحصیل کرده را هدف قرار داده است.

دفتر حقوق بشر سازمان سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای تاکید کرده است که این گروه افراطی در مناطق تحت کنترل خود در عراق زندگی مردم را به «طور وحشیانه‌ای» تحقیر می‌کند.

این سازمان افزود: «گروه داعش که مناطق وسیعی از خاک عراق و سوریه را به کنترل خود درآورده است، هفته گذشته تصاویری از به «صلیب کشیدن» دو مرد به اتهام راهزنی وسنگسار کردن زنی به اتهام زنا، منتشر کرد.

بنا بر گزارش سازمان ملل متحد داعش به تازگی شمار زیادی از زنان را در مناطق تحت کنترل خود از جمله در شهر موصل اعدام کرده است.

راوینا شامداسانی، یکی از سخنگویان دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد به خبرنگاران گفته است: «به نظر می‌رسد که زنان روشنفکر و متخصص که خود را برای انتخابات آینده آماده می‌کنند، به طور خاص در معرض خطر بیشتری قرار دارند.»

شامداسانی افزوده است: «گزارش‌ها نشان می‌دهد که در دو هفته اول سال جاری، سه وکیل زن اعدام شدند.»

وی تاکید کرد که این گروه «تروریستی» علاوه بر جنایت‌هایی که در حق زنان مرتکب شده اخیر دو مرد را به اتهام همجنس بازی از بالای یک ساختمان به پایین پرتاب کرد.

سخنگوی حقوق بشر سازمان ملل، افزود: «نه تنها اقلیت‌های مذهبی مورد آزار و اذیت این گروه قرار گرفته‌اند بلکه هر کسی که باورهای این گروه را از اسلام هم قبول نداشته باشد، مورد مجازات‌ وحشیانه و غیر انسانی قرار می‌گیرد.»

گروه داعش اخیرا ۴ پزشک را به اتهام عدم معالجه افراد وابسته به این گروه در موصل اعدام کرده است.