.
.
.

استعفای یکی از مجریان مشهور سی‌ان‌ان بعد از اظهارات ضداسرائیلی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جیم کلانسی یکی از قدیمی‌ترین و مشهور‌ترین مجری‌های شبکه خبری سی‌ان‌ان، روز جمعه بعد از ۳۴سال کار در این شبکه با نوشتن نامه خداحافظی از کارش استعفا داد. این استعفا یک هفته بعد از آن صورت گرفت که اظهارنظرهای او در شبکه توییتر در گفتگو با چند کاربر اسرائیلی، خبرساز شد.

این خبرنگار آمریکایی در واکنش به کاریکاتورهای شارلی ابدو و ماجراهای بعد از آن در پاریس، در حساب توییتری خود نوشت که این‌ها همه کار ترسوهاست و اسرائیلی‌ها هستند که سعی می‌کنند این ماجرا را نوعی تقابل با اسلام جلوه دهند. او تبلیغات اسرائیلی‌ها را باعث شکل‌گیری حمله پاریس عنوان کرده بود.

یک هفته بعد از این اظهارنظر، روز جمعه، این خبرنگار قدیمی سی‌ان‌ان در نامه‌ای نوشت: «بعد از ۳۴سال کار در سی‌ان‌ان، زمان خداحافظی رسیده‌است. افتخار من بود که در کنار شما در تمام این سال‌ها کار کردم. او برای همکارانش آرزوی موفقیت کرده و البته هیچ دلیلی برای استعفایش ارائه نکرده‌است.»

سی‌ان‌ان و جیم کلانسی هیچ توضیحی درباره این استعفا نداده‌اند. اما با توجه به اینکه این استعفا ناگهانی و درست چند روز بعد از اظهارنظر او علیه اسرائیلی‌ها در تویی‌تر صورت گرفته، همه تحلیل‌ها و گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که این استعفا به‌دلیل همین اظهارنظرهابوده است. کلانسی علاوه بر کار در سی‌ان‌ان، معاون تحقیقاتی بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها در آمریکا هم هست.

کلانسی خبرنگاری حرفه‌ای است که در سال ۱۹۸۱ به سی ان ان پیوست. وی در سال‌های ۱۹۸۲ تا ۱۹۹۶ خبرنگار اعزامی این شبکه به بیروت، فرانکفورت، رم و لندن بود و در این سال‌ها چندین جایزه دریافت کرده است.