فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اعزام ۴۰۰ نیروی آمریکایی به منطقه برای آموزش مخالفان اسد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که صد‌ها تن از نیروهای آمریکایی که قرار است به مخالفان میانه روی بشار اسد رئیس جمهوری سوریه برای جنگ علیه گروه دولت اسلامی موسوم به داعش اعزام شوند، طی چهار تا شش هفته آینده، به منطقه اعزام خواهند شد.

  پیش از این ارتش آمریکا اعلام کرده بود که قصد دارد بیش از ۴۰۰ تن از نیروهای خود را که شماری از آن‌ها از نیروهای ویژه هستند، برای آموزش مخالفان میانه روی بشار اسد در خارج از سوریه، به منطقه اعزام کند. چند صد تن از نیروهای پشتیبانی آمریکایی نیز این نیرو‌ها را همراهی خواهند کرد.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، دریادار جان کربی سخنگوی پنتاگون شامگاه جمعه ۱۶ ژانویه به خبرنگاران گفت که احتمال دارد فرمان برای حرکت نیروهای پشتیبانی، هفته آینده صادر شود. اما نیروهای ویژه طی ۴ تا شش هفته آینده، به کشورهایی که قرار است دوره‌های آموزشی در آن‌ها برگزار شود، خواهند رسید.

  کربی گفت که انتظار می‌رود صد‌ها نیروی نظامی خارجی که بخشی از آن‌ها از کشورهای میزبان تمرین‌ها هستند، در آموزش مخالفان سوری شرکت کنند.

  او نام کشورهایی که میزبان این دوره‌های آموزشی خواهند برد را اعلام نکرد. اما پیش‌تر ترکیه، سعودی و قطر، آمادگی خود را برای میزبانی آموزش مخالفان میانه روی بشار اسد، اعلام کرده بودند.

  پیش از این نیز مسئولان آمریکایی گفته بودند که قصد دارند طی سه سال، حدود پنج هزار تن از مخالفان میانه روی اسد را آموزش دهند.

  کربی با بیان اینکه انتظار می‌رود آموزش چند ماه به طول بینجامد، گفت چنانچه دوره‌ها از ابتدای ماه بهار آغاز شود، برخی گروه‌های مخالف خواهند توانست پیش از پایان سال جاری، به جنگ در سوریه بپیوندند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران