فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اوباما: داعش تهدیدی وجودی نیست و آن را شکست خواهیم داد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا شامگاه روز جمعه ۱۶ ژانویه گفت که گروه تندروی دولت اسلامی موسوم به داعش، خطری برای موجودیت کشوری به شمار نمی‌آید و از شکست دادن آن ابراز اطمینان کرد.

  این سخنان در کنفرانس خبری مشترک اوباما و دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا در واشنگتن مطرح شده است.

  به گزارش العربیه، اوباما در عین حال اظهار داشت که این پدیده تندرو و خشن از لحاظ فکری، تشکیلاتی و نیز استخدام جوانان، به شکل وسیعی گسترش یافته و در جوامع جهانی نفوذ کرده است.

  رئیس جمهوری آمریکا همچنین تاکید کرد که با دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا درباره افزایش هماهنگی امنیتی میان واشنگتن و لندن برای مقابله با تهدیدهای سایبری به تفاهم رسیده است. وی افزود ، مقابله با پدیده تندروی نیاز به زمان طولانی دارد.

  اوباما در کنفرانس خبری مشترک با دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا گفت: «بزرگ‌ترین امتیاز ما این است که جمعیت مسلمان آمریکا خود را آمریکایی می‌دانند. با این حال در مناطقی از اروپا شرایط این گونه نیست.»

  وی از هماهنگی با نخست وزیر بریتانیا درباره ادامه تلاش‌های نظامی و آموزش دادن سربازان عراقی برای پایان دادن به تندروی در این کشور خبر داد.

  کامرون: به جنگ علیه تروریسم ادامه می‌دهیم

  از سوی دیگر دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا اظهار داشت که کشورش از راه تصویب قوانین به جنگ علیه تروریسم ادامه خواهد داد.

  وی افزود: «در صدد مقابله با ایده‌های مسموم در نزد افرادی هستیم که ادعای مسلمان بودن می‌کنند، اما ما به همراه همپیمانانمان با این پدیده در عراق مقابله خواهیم کرد.»

  کامرون افزود: «بریتانیا یکی از طرف‌های مشارکت کننده در ائتلاف ضد تروریسم است و در این زمینه در تلاش هستیم تا اطلاعات امنیتی تقدیم سربازان عراقی کنیم اما در عین حال لازم است که با تصویب قوانین در کشور‌هایمان با این ایده‌های تندرو مقابله کنیم.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران