فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • CNN: نسخه جدید «شارلی ایبدو» با کاریکاتور پیغمبر اسلام را پوشش نمی‌دهیم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  شبکه خبری آمریکایی «CNN» روز چهارشنبه ۱۴-۱-۲۰۱۵ اعلام کرد، شماره جدید مجله فرانسوی «شارلی ایبدو» با تصویر پیغمبر اسلام را پوشش نخواهد داد.

  این شبکه خبری آمریکایی اعلام کرده که پخش چنین تصاویر طنز آمیزی علیه پیغمبر مسلمانان، مخالف سیاست کلی «CNN» است.

  به گزارش تلویزیون العربیه، گوینده این شبکه گفت: سیاست «سی. ان. ان» بر عدم اهانت به پیغمبران ادیان استوار است و به همین دلیل تصاویر جدید «شارلی ایبدو»، که پیعمبر اسلام را به صورت طنزآمیز به تصویر کشیده را پوشش نخواهیم داد.

  پس از اینکه شبکه خبری CNN به طور رسمی اعلام کرد که کاریکاتور طنزآمیز نسخه جدید «شارلی ایبدو» را پوش نخواهد داد، برخی از خبرگزاری ها و رسانه های دیگر جهان نیز اعلام کردند که از نشر یا پوشش نسخه جدید این مجله خودداری خواهند کرد.

  در همین حال خبرگزاری «آسوشیتد پرس» اعلام کرد که به دنبال اتخاذ سیاستی جدید در این آژنس خبری مقرر گردید که از نشر تصاویر تحریک آمیز، از جمله کاریکاتورهای توهین آمیز به پیغمبر اسلام خوداری شود.

  روزنامه های «washington post»، «new york times» و «N.B.C» و همچنین شبکه های خبری،^MSNBC»، « ABC »، «Huffington Post و «Business Insider»، نیز اعلام کردند که این نسخه جدید را منتشر نخواهند کرد.

  نشر کاریکاتورهای طنزآمیز در باره پیغمبر اسلام باعث شد که چهارشنبه گذشته مردان مسلح به دفتر این نشریه حمله کنند و ۱۲ نفر از جمله بعضی کاریکاتوریست‌ها و اعضای هیات تحریریه آن را به قتل برسانند.

  مهاجمان هنگام حمله به دفتر نشریه فریاد می‌کشیدند که «انتقام حضرت محمد را می‌گیرند.» دو مهاجم بعدا در درگیری با پلیس کشته شدند.

  این مجله در سال ۲۰۱۱ هم پس از انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام با بمب آتش زا هدف حمله قرار گرفت.

  در جریان سه روز حملات تروریستی در هفته گذشته مجموعا ۱۷ نفر و از جمله سه مهاجم کشته شدند.

  به گزارش رسانه‌های فرانسوی و غربی قرار است روز چهارشنبه ۱۴-۱-۲۰۱۵ روی جلد تازه‌ترین شماره نشریه طنز شارلی ایبدو با نقشی از پیامبر اسلام چاپ شود که پلاکاردی با این مضمون در دست دارد: ‌ «من شارلی هستم» و بالای سر او نوشته شده «همه بخشوده شدند».

  قرار است بازماندگان تیم «شارلی ایبدو» سه میلیون نسخه از شماره جدید این مجله را چاپ کنند.

  گفتنی است پیش از حملات تروریستی روز چهارشنبه این مجله فقط۶۰ هزار نسخه تیراژ داشت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران