فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • «حملات پاریس با دستور ایمن الظواهری صورت گرفته است»

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  گروه القاعده در شبه جزیره عرب، مسئولیت حمله مسلحانه با روزنامه طنز فرانسوی «شارلی ابدو» را بر عهده گرفت و تاکید کرد که این حمله، به دستور ایمن الظواهری رهبر القاعده برای گرفتن انتفام پیامبر اسلام صورت گرفته است.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، ناصر علی الآنسی سخنگوی القاعده در شبه جزیره عرب در پیامی تصویری با عنوان «انتقام برای پیامبر، پیامی درباره غزوه مبارک پاریس» که در اینترنت منتشر شد، گفت: «ما در سازمان قاعده جهاد این عملیات انتقامجویانه برای پیامبرمان را بر عهده می‌گیریم.»

  الانسی با بیان اینکه القاعده در شبه جزیره عرب اقدام به «هدف گذاری، کشیدن نقشه و سرمایه گذاری» برای عملیات کرده است تاکید کرد که این عملیات با دستور «ایمن بن محمد الظواهری» رهبر گروه تندروی القاعده و برای عمل به وصیت «اسامه بن لادن» بنیانگذار و رهبر سابق این گروه صورت گرفته است.

  الانسی افزود: «قهرمانان داوطلبانه به این دستور عمل کردند و دل‌های مسلمانان را شاد کردند.»

  الانسی در پیام تصویری‌اش که در سایت‌های شبکه‌های اجتماعی یوتیوب و توئی‌تر منتشر شد، گفت: «آن کافران بدکار به پیامبران برگزیده خدا اهانت کردند و تا آنجا پیش رفتند که اهانتشان به دوست خدا، محمد بن عبد الله هم رسید، پس امت اسلامی هم خشمگین شد و قیام کرد.»

  الانسی با بیان اینکه «امروز مجاهدان انتقام پیامبرشان را گرفتند» گفت: «این عملیات نقطه تحولی جدید در تاریخ تنش خواهد بود.»

  هفته گذشته، سعید و شریف کواشی، دو برادر فرانسوی الجزایری الاصل، اقدام به حمله مسلحانه به دفتر نشریه طنز «شارلی ابدو» در پاریس کردند که طی آن، دستکم ۱۲ نفر از جمله ۴ کاریکاتوریست مطرح فرانسه و ۲ پلیس را کشتند.

  یکی از این دو برادر پس از کشتار در نشریه، در خیابان فریاد می‌کشید «انتقام پیامبر را گرفتیم.»

  این دو برادر سرانجام پس از تعقیب و گریز با نیروهای امنیتی، در حومه شمال شرقی پاریس کشته شدند.

  سعید کواشی در سال ۲۰۱۱ به یمن رفته بود و آنجا توسط القاعده، آموزش نظامی دیده بود.

  شریف کواسی هم پیش از کشته شدن به یکی از شبکه‌های تلویزیونی فرانسه گفت که عملیات را «به نمایندگی از القاعده در شبه جزیره عرب» انجام داده است.

  هفته نامه «شارلی ابدو» مجله‌ای جنجالی است که بار‌ها با چاپ و انتشار کارتن‌های طنزآمیز جنجال آفریده است. آخرین کاریکاتور این هفته نامه از ابوبکر البغدادی خلیفه خود خوانده داعش است.

  این هفته نامه در سال ۲۰۱۱ نیز با بمب گذاری در دفترش مورد حمله قرار گرفت. این حمله پس از آن صورت گرفت که این هفته نامه نوشت که سردبیر شماره آینده این مجله «حضرت محمد» خواهد بود و همراه با این خبر کاریکاتوری از آن حضرت را در صفحه اول خود منتشر کرد.

  این مجله در سال ۲۰۱۳ یک شماره ۶۴ صفحه‌ای زندگی حضرت محمد را به شکل کاریکاتور منتشر کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران