فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مرکل و هزاران آلمانی «اسلام هراسی» را محکوم کردند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  شامگاه سه شنبه ۱۳ ژانویه، هزاران تن در تظاهراتی در برلین پایتخت آلمان علیه «اسلام هراسی» شرکت کردند. در این تظاهرات که با دعوت شماری از سازمان‌های مسلمان برگزار شد، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نیز شرکت کرد.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، مسئولان سازمان‌های اسلامی، اقدام به قرار دادن تاج‌هایی از گل سفید روبروی در سفارت فرانسه در آلمان کردند که روی آن نوشته شده است: «تروریسم: به نام ما روی نمی‌دهد.»

  ایمن مازیاک رئیس شورای مرکزی مسلمانان آلمان نیز در سخنرانی کوتاهی گفت: «تروریست‌ها پیروز نشده و پیروز نخواهند شد.

  او پس از آن خواستار یک دقیقه سکوت به احترام ۱۷ قربانی حملات هفته گذشته فرانسه شد و گفت: «آیا این تروریست‌ها می‌خواستند انتقام پیامبر را بگیرند؟ خیر! با این اقدامشان تنها گناهی بزرگ مرتکب شدند.»

  او به حملاتی در پاریس اشاره دارد که با حمله مسلحانه به نشریه طنز شارلی ابدو آغاز شد و طی آن دستکم ۱۲ نفر از جمله ۴ کاریکاتوریست و ۲ پلیس کشته شدند.

  از سویی یواخیم گوک رئیس جمهوری آلمان هم در جمع شرکت کنندگان در تظاهرات گفت: «همه ما آلمانی هستیم.. ما با پشتوانه سیاسی، فرهنگی و دینی متنوعی که داریم، دموکرات هستیم.. به یکدیگر احترام می‌گذاریم و به هم نیاز داریم.»

  او ادامه داد: «ما به توان خود در زندگی به روشی که همه ما می‌خواهیم، ایمان داریم: در چارچوب وحدت، قانون و آزادی»، که شعار آلمان فدرال است.

  در آلمان حدود ۸۱میلیون نفر زندگی می‌کنند که حدود ۴میلیون تن از آن‌ها مسلمان هستند.
  ۲۵
  هزار تن شامگاه دوشنبه در تظاهراتی در شهر دریسدن علیه «اسلامیزه کردن آلمان» شرکت کرده بودند؛ تظاهراتی که به دعوت «جنبش بیگیدا» از گروه‌های تندروی آلمانی برگزار شد.

  شمار زیادی از روزنامه‌های آلمان صبح سه شنبه جمله آنگلا مرکل صدر اعظم این کشور را در صفحه نخست خود بازنشر کردند که گفته بود: «اسلام بخشی از آلمان است.»

  مرکل قبلا این سخنان را به عنوان نقل قولی از رئیس جمهوری سابق آلمان گفته بود اما این جمله پس از حملات تندرو‌ها در پاریس، معنی دیگری یافت.

  مرکل شامگاه دوشنبه ضمن اعلام مشارکت خود در تظاهرات برلین که روبروی دروازه «براندبورگ» برگزار شد، گفته بود: «فردا پیامی روشن اعلام خواهیم کرد (...) پیامی برای زندگی مسالمت آمیز همه ادیان در آلمان.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران