فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حذف تصاویر زنان سیاستمدار از عکس راهپیمایی پاریس توسط یک روزنامه اسرائیلی

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  روزنامه «هامُدیا» که از روزنامه‌های به شدت محافظه کار اسرائیلی است، تصاویر سیاستمداران زن شرکت کننده در راهپیمایی ضد تروریسم پاریس که پس از حملات اخیر تندرو‌ها در این شهر برگزار شد، از عکس‌هایی که از حضور رهبران جهان در این راهپیمایی منتشر کرده، حذف کرده است.

   عکس اصلی از حضور رهبران جهان در تظاهرات پاریس عکس اصلی از حضور رهبران جهان در تظاهرات پاریس


  به گزارش روزنامه بریتانیایی «دیلی میل»، روزنامه محافظه کار «هامُدیا» در عکسی که منتشر کرده، تصویر آنگلا مرکل را در طول راهپیمایی در صف نخست در کنار فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه حرکت می‌کرد، حذف کرده است.

  همچنین تصویر آن ایدالگو، شهردار پاریس که دست در دست ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا حرکت می‌کرد حذف شده است.

  صفحه اول روزنامه محافظه کار اسرائیلی«هامُدیا»  صفحه اول روزنامه محافظه کار اسرائیلی«هامُدیا»


  این عکس به گونه‌ای بریده شده که تصویر فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز حذف شده و تنها یک دست او در تصویر پیداست.

  مقایسه دو عکس مقایسه دو عکس


  محافظه‌کاران تندرو در اسرائیل به قوانین سخت‌گیرانه مذهبی پایبندند و از حضور در بسیاری از بخش‌های جامعه مدرن پرهیز می‌کنند.

  این بخش از جامعه اسرائیل خواهان تفکیک جنسیتی در اتوبوس‌ها، بیمارستان‌ها و حتی گورستان‌ها هستند و با انتشار تصاویر زنان مخالفند.

  از همین رو در بیت المقدس همواره پوسترهای تبلیغاتی با تصاویر زنان را پاره می‌شوند.

  سانسور تصاویر در صفحات روزنامه‌ها از جمله موارد متداول در محافل محافظه‌کاران تندرو در اسرائیل است.

  مورد مشابه در این زمینه انتشار تصاویر باراک اوباما و مقام‌های ارشد آمریکا در کاخ سفید و در عصر روز یکم ماه می‌۲۰۱۱ به‌هنگام تماشای تصاویر زنده عملیات کشته شدن اسامه بن‌لادن رهبر القاعده است. یک هفته‌ نامه محافظه‌کار یهودی که در آمریکا منتشر می‌شود تصویر هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه وقت ایالات متحده را حذف کرد و به دلیل این تغییر مورد انتقاد کاخ سفید قرار گرفت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران