فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • گروگان گیر و ۴تن از گروگان‌های سوپرمارکت یهودی پاریس کشته شدند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  رسانه‌های فرانسوی اعلام کردند که چهار تن از گروگان‌های سوپرمارکت یهودی «پوردووانسان» در شرق پاریس به علاوه گروگان گیر هم کشته شد.

  در همین حال نیروهای پلیس موفق شدند پنج تن از گروگان‌ها را سالم آزاد کنند.

  به گزارش خبرگزاری‌ها از جمله خبرگزاری رویترز، گزارش داده‌اند که این گروگان‌ها، در جریان عملیات پلیس کشته شدند.

  گروگان گیر، آمیدی کولیبالی نام داشت که تهدید کرده بود در صورت حمله نیروهای پلیس به محل پنهان شدن برادران کواشی دو متهم در حمله مرگبار روز چهارشنبه به نشریه طنز «چارلی ابدو» گروگان‌ها را خواهند کشت. از این رو عملیات یورش به محل حضور برادران کواشی و سوپرمارکت یهودی، به طور همزمان صورت گرفت.

  پیش از این گزارش شده بود که شماری از گروگان‌ها، زن و کودک هستند. هنوز از سن و جنسیت گروگان‌های کشته شده، خبری در دست نیست.

  آمیدی کولیبالی هنگام گروگان گیری دو قبضه سلاح کلاشنیکوف در دست داشت. او متهم هست که به همراه حیات بومدین، روز پنجشنبه یک پلیس زن را در پاریس کشتند.

  پیش از این پلیس فرانسه تصاویر و مشخصات امیدی کولیبالی و حیات بومدین را منتشر کرده بود و از شهروندان خواسته بود چنانچه اطلاعاتی درباره این دو دارند، در اختیار پلیس قرار دهند.

  هنوز از سرنوشت حیات بومدین و محل حضور او خبری در دست نیست.

  این سوپرمارکت یهودی غذای حلال براساس این دین به پیروان خود عرضه می‌کند و این نوع سوپرمارکت‌ها در اکثرشهرهای اروپایی با جمعیت یهودی وجود دارند. بیشتر مسلمانان مومن در کشورهای اروپایی غذای حلال خود را نیز از این سوپرمارکت‌های یهودی تهیه می‌کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران