فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • عاملان کشتار «چارلی ابدو» در محاصره پلیس فرانسه

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  خبرنگار العربیه در پاریس پایتخت فرانسه گزارش داده است که پلیس مبارزه با تروریسم این کشور، شهرک کوچکی را در مناطق شمالی محاصره کرده و همچنین یک فروند هلیکوپتر بر فرار این شهرک به پرواز در امده است. در یکی از ساختمان‌های این شهرک، دو متهم به حمله خونبار روز چهارشنبه به نشریه طنز «چارلی ابدو» که به کشتن ۱۲ نفر انجامید، محاصره شده‌اند. این دو متهم که مسلح هستند، دستکم یک نفر را در یک چاپخانه کوچک که در آن محاصره شده‌اند، به گروگان گرفته‌اند.

  حسین قنیبر خبرنگار العربیه می‌گوید که متهمان، پیش از آنکه در ساختمان موضع بگیرند، دستکم یک نفر را به گروگان گرفته‌اند. این ساختمان که در شهرک دامارتان گویل قرار دارد، شامل دفا‌تر تجاری است. پلیس اعلام کرده دو متهم‌‌ همان دو برادر هستند که سعید و شریف کواشی نام دارند.

  خبرنگار العربیه می‌گوید که تعقیب این دو برادر، وارد مرحله نهایی می‌شود. او می‌افزاید که ۵ هلیکوپتر در عملیات شرکت می‌کنند و در ارتفاع پایین در حال پرواز هستند. پلیس فرانسه از تمام ساکنان منطقه خواست از خانه‌های خود خارج نشوند.

  مسئولان فرانسوی از تماس تلفنی با دو متهم خبر می‌دهند.

  پیش از این وزیر کشور فرانسه اعلام کرده بود که حدود ۸۸هزار پلیس و کارمند، برای تامین امنیت شهرهای فرانسه، در حال آماده باش هستند.

  برنار کازانوف وزیر کشور فرانسه در کنفرانسی خبری در پاریس گفت: «دلایلی درباره وجود تروریست‌هایی داریم که می‌خواهیم آن‌ها را دستگیر کنیم.»

  شهرک دامارتان گویل در ۴۰ کلیومتری منطقه‌ای قرار دارد که پلیس روز پنجشنبه در آن در حال جستجوی متهمان بود.  تبلیغات

  برگزیده های کاربران