فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • امن‌ترین خودروهای سال ۲۰۱۴

  موسسه تحقیقات اروپایی برای ایمنی خودرو «ایورو ان کاپ» بیش از ۴۰ خودرو را در سال ۲۰۱۴ با تصادف‌های مصنوعی آزمایش و نتایج این تست‌ها را در سایت خود منتشر کرد.

  این موسسه اروپایی برای ایمنی خودروها، شرایط بهترین بودن میان خودرو‌ها را در سال ۲۰۱۴ با افزایش استاندارد‌های ایمنی، رقابت‌ میان شرکت های تولید کننده خودروها را سخت‌تر کرد.

  هر خودرویی که در تست این موسسه توانست ۵ ستاره دریافت کند جز بهترین‌ها به شمار می‌رود. اکثر خودروهایی که کمتر از ۵ ستاره دریافت کردند به ترتیب کمبود ستاره‌ها استانداردهای ایمنی کمتری داشتند.

  نتایج این تست‌ها نشان می‌دهد که خودروهای کوچک اسپورتی ارزان قیمت به علت فقدان استانداردهای ایمنی کافی و مدرن، ستاره‌های زیادی نمی‌گیرند، اما خودروهای بزرگ‌تر و گران‌تر این امکانات ایمنی را جزیی از استانداردهای کلی در خود دارند.

  همه خودروهای خانوادگی که در سال ۲۰۱۴ مورد آزمایش قرار گرفتند، توانستند ۵ ستاره را دریافت کنند. اما در مقابل از میان ۱۴ مدل خودروی کوچک مورد آزمایش فقط «اسکودا فابیا» توانست بیشترین امتیاز را به دست آورد.

  از میان خودروهای استیشن کوچک فقط «گولف اسپورتس وان» توانست ۵ ستاره به دست آورد در حالی دیگر خودروهای این کلاس با ۳ ستاره باید راضی باشند.

  خودروهای برنده تست ۲۰۱۴

  از میان خودروهای بزرگ خانوادگی: مرسدس بنز کلاس سی


  ازمیان خودروهای کوچک خانودگی: نیسان قشقایی


  از میان استیشن‌های جمع و جور: «گولف اسپورتس وان


  از میان خودروهای کمک دار کوچک: لندروور دیسکاوری اسپورت


  از میان خودروهای کوچک: اسکودا فابیا

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران