.
.
.

حمله خونبار پاریس.. تسلیم شدن یک متهم و انتشار تصاویر دو متهم دیگر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع رسانه‌ای مختلف گزارش دادند که کوچک‌ترین متهم در ماجرای حمله خونبار به دفتر روزنامه فرانسوی طنز «چارلی ابدو» که حمید مراد نام دارد و ۱۸ ساله است، خود را تسلیم پلیس فرانسه کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دو متهم دیگر همچنان فراری هستند. این دو متهم فراری هستند و سعید کواشی (۳۴ ساله) و شریف کواشی (۳۲ ساله) نام دارند.

این دو برادر الجزایری الاصل، در پاریس به دنیا آمده‌اند و تابعیت فرانسوی دارند.

شایان ذکر است که شریف کواشی از سوی دستگاه‌های مبارزه با تروریسم فرانسه شناخته شده است. او در سال ۲۰۰۸ به دلیل مشارکت در شبکه اعزام شبه نظامیان به عراق، محکوم شده بود.

یک منبع نزدیک به تحقیقات گفت که شبانه، شماری از افراد نزدیک به دو برادر تحت تعقیب با حکم قضایی صادره برای یافتن و دستگیری سه متهم، بازداشت شدند.

پلیس فرانسه تصاویر دو برادر تحت تعقیب به اتهام حمله مسلحانه به نشریه «چارلی ابدو» را منتشر کرده است.پیش از این پلیس فرانسه اعلام کرده بود که سه متهم در حمله به ساختمان نشریه «چارلی ابدو» را شناسایی کرده که عاملان دو برادر هستند که در منطقه پاریس ساکنند و یک نفر دیگر که در منطقه ریمس سکونت دارد.

در حمله روز چهارشنبه ۷-۱-۲۰۱۵ افراد مسلح به دفتر هفته نامه «چارلی ابدو» در پاریس دست کم ۱۲ تن کشته و شماری زخمی شدند. چهارتن از کشته شدگان از کاریکاتوریست‌های مطرح فرانسه هستند.

فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه، شامگاه گذشته اعلام ۳ روز عزای عمومی کرد.

اولاند در نطقی تلویزیونی که به طور مستقیم پخش شد، گفت که جستجو برای یافتن عاملان حمله ادامه دارد و تمام اقدام‌ها برای دستگیری و محاکمه آن‌ها صورت گرفته است.

او افزود «جنایتکاران» دموکراسی را در کشور هدف قرار داده‌اند.

رئیس جمهوری فرانسه تاکید کرد که عاملان حمله، به اشد مجازات خواهند رسید.