.
.
.

ویدیو..حمله مسلحانه به دفتر یک هفته نامه در پاریس ۱۲ کشته بجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حمله روز چهارشنبه ۷-۱-۲۰۱۵ افراد مسلح به دفتر هفته نامه «چارلی ابدو» در پاریس دست کم ۱۲ تن کشته و شماری زخمی شدند.

به گزارش رویترز، پلیس مرگ ۱۲ تن و زخمی شدن ۱۰ تن را در این حادثه تایید کرده است. حال ۴ تن از زخمیان وخیم گزارش شده است و ۴۰ تن دیگر از دفتر این مجله نجات داده شدند.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد که مردان مسلح ساعت یازده و نیم به وقت پاریس وارد دفتر این مجله شده و شروع به تیراندازی کردند.

«بینیوت برینگر» یک شاهد عینی به خبرگزاری رویترز گفت دو مرد مسلح نقابدار وارد ساختمان شدند که پس از آن صدای شلیک تیر شنیده شد. شمار مهاجمان هنوز از سوی پلیس اعلام نشده اما رسانه‌ها شمار آن‌ها را بین ۳ تا ۴ نفر و مسلح گزارش کرده‌اند.

رویترز به نقل از شاهدان گزارش داد مهاجمان پس از حمله به این نشریه با یک خودروی سیاه رنگ از محل فرار کرده‌اند. آن‌ها هنگام فرار به سوی پلیس نیز تیراندازی کرده‌اند و ۲ تن از قربانیان از افراد پلیس هستند.

به گزارش روزنامه «فیگارو» مهاجمان هنوز دستگیر نشده‌اند.

براساس همین گزارش هفته نامه «چارلی ابدو» مجله‌ای جنجالی است که بار‌ها با چاپ و انتشار کارتن‌های طنزآمیز جنجال آفریده است. آخرین کاریکاتور این هفته نامه از ابوبکر البغدادی خلیفه خود خوانده داعش است.

این هفته نامه در سال ۲۰۱۱ نیز با بمب گذاری در دفترش مورد حمله قرار گرفت. این حمله پس از آن صورت گرفت که این هفته نامه نوشت که سردبیر شماره آینده این مجله «حضرت محمد» خواهد بود و همراه با این خبر کاریکاتوری از آن حضرت را در صفحه اول خود منتشر کرد.

این مجله در سال ۲۰۱۳ یک شماره ۶۴ صفحه‌ای زندگی حضرت محمد را به شکل کاریکاتور انتشار داد.

بنا بر گزارشهای رسیده، فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه از محل حادثه دیدن کرده و دستور تشکیل جلسه اضطراری کابینه را صادر کرده است.

پس از این حادثه اکثر روزنامه‌های مهم فرانسه تحت حفاظت پلیس قرار گرفتند.