.
.
.

همسر جورج کلونی تهدید به بازداشت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به نظر می‌رسد خطر بازداشت امل علم الدین، حقوق‌دان در زمینه حقوق بشر و همسر جورج کلونی بازیگر آمریکایی را تهدید می‌کند. این خطر پس از آن آغاز شد که علم الدین عیب‌های نظام قضایی مصر را که به محکومیت سه خبرنگار شبکه «الجزیره» انجامید، فاش کرد.

به نوشته روزنامه بریتانیایی گاردین، این هشدار هنگامی به علم الدین رسید که به همراه همسر و شماری از دوستانش از جمله سندی کرافورد مدل سابق و همسرش، تعطیلات کریسمش را در مکزیک می‌گذراندند.

با وجود اینکه کلونی تلاش کرد بار فشار کاری را از همسر حقوق دانش بکاهد، اما به نظر می‌رسد پرونده‌ها، او را تا مکزیک هم دنبال کرد.
علم الدین که وکیل مدافع محمد فهمی خبرنگار الجزیره است، در مصاحبه با روزنامه بریتانیایی گفت: «سه خبرنگار زندانی، قربانیان نظام قضایی مصر هستند. یک تیم حقوقی وابسته به من در گزارشی که فوریه سال ۲۰۱۴ منتشر کرد، از عیب‌های این نظام قضایی پرده برداشت.»


مسئولان مصری گزراش فوریه ۲۰۱۴ را جنجال برانگیز توصیف کردند و علم الدین و تیمش را تهدید کردند در صورت اقدام به انتشار این گزارش داخل مصر، آن‌ها را بازداشت خواهند کرد.

علم الدین گفت: «هنگامی که برای ارائه گزارش رفتیم، مسئولان مصری مانع ما شدند و ما را تهدید کردند. پرسیدند: آیا گزارش ارتش، دستگاه قضایی یا دولت را مورد انتقاد قرار می‌دهد؟ پسخ دادیم: آری. پس گفتند: در این صورت با خطر بازداشت روبرو هستید.»