.
.
.

ویدیو و عکس.. آغاز سال 2015 در مناطق مختلف جهان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

میلیون‌ها نفر در سراسر جهان، از سیدنی استرالیا گرفته تا نیویورک آمریکا، آغاز سال ۲۰۱۵ میلادی را جشن گرفتند. اما بخشی از جشن‌ها در آسیا با کشته شدن ۳۵ تن در شانگهای چین در اثر ازدحام جمعیت، مصیبت بار بود.

این حادثه که ساعاتی پیش از نیمه شب روی داد، دستکم ۴۲ زخمی هم بر جای گذاشت. این حادثه در منطقه ساحلی پوند شانگهای روی داد که از مشهور‌ترین مناطق است. بنا بر بیانیه حکومت محلی، منطقه پوند مملو از مردمی بود که برای حضور در جشن‌های آغاز سال میلادیف تجمع کردبه بودند.

این منطقه ساحلی که محله مالی و تجاری پیشین شانگهای است، به معماری‌اش شهرت دارد. پوند امروز یکی از مهم‌ترین مناطق گردشگری چین است که در ان شمار زیادی رستوران، پاساژ تجاری بزرگ و هتل قرار داد. بنا بر بیانیه حکومت محلی، تحقیقات برای یافتن دلیل حادثه آغاز شده است.

تایمز سکویر و توپ بلوری

در نیویورک، میلیون‌ها نفر رد میدان تایمز سکویر حضور یافتند تا در مراسم سنتی پایین آوردن توپ بلوری رنگین شرکت کنند. توپی که پنج تن وزن دارد و از ۳۲ هزار لامپ تشکیل شده است.

در اروپا نیز جشن‌ها در مسکو آغاز شد. فشفشه‌های رنگین میدان سرخ و کلیسای قدیس باسیل را روشن کردند.

آن طرف‌تر و در پاریس، فشفشه‌های آتشین از فراز طاق نصرت شانزه لیزیه «زیبا‌ترین منطقه در جهان» شلیک شد. ده‌ها هزار نفر از پاریسی‌ها و گردشکران در این منطقه تجمع کرده بودند. پیش از آن فیلمی ویدیویی بر روی طاق به نمایش گذاشته شده بود.

لندن و اسپانیا و برلین

در لندن هم مردم برای حضور آتش بازی‌های بزرگ در حاشیه رود تایمز حضور یافتند. البته امسال برای جلوگیری از ازدحام بیش از اندازه جمعیت، حضور در این برنامه منوط به خرید بلیت شد.

در اسپانیا و در می‌ادان دیل سول مادید، هزاران نفر با نشان دادن مقاومت در برابر سرمای شدید حضور یافتند و هر کدام ۱۲ دانه انگور، با صدای ۱۲ ثانیه ساعت آخر سال برای ۱۲ ماه خوشبختی خوردند. حدود ۲ میلیون کیلوگرم انگور در این شب مصرف شد.

اما در برلین، ده‌ها هزار نفر در آستانه دروازه براندنبورگ در مرکز پایتخت آلمان تجمع کرده و در جشن آکنده از موسیقی و آتش بازی، شرکت کردند.

بادکنک‌هایی برای سال جدید

اما در سیدنی، جشن‌های سال نوی میلادی با آتش بازی‌های بسیار زیبا آغاز شد.

در هنگ کنگ نیز حدود ۲۰۰هزار تن از ساکنان برای تماشای رقص نور و آتش بازی که حدود ۸ دقیقه به طول انجامید، حضور یافتند. آسمان خراش‌ها در این مستعمره سابق بریتانیا که در سال ۲۰۱۴ شاهد تظاهرات بزرگی با خواست دموکراسی بود، به توده‌ای از نور تبدیل شدند.آسمان خراش‌ها در این مستعمره سابق بریتانیا که در سال ۲۰۱۴ شاهد تظاهرات بزرگی با خواست دموکراسی بود، به توده‌ای از نور تبدیل شدند.

در پکن، نامزدی شهر برای میزبانی بازی‌های المپیک ۲۰۲۲ محور جشن‌ها در باغ المپیک بود. شمار زیادی از ورزشکاران و لانگ لانک نوازنده مشهور پیانو در این جشن‌ها حضور یافتند.