.
.
.

کاهش ازدواج آمریکاییان و پورنوگرافی رایگان در اینترنت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آمریکا با کاهش میزان ازدواج روبروست و دلیل آن می‌تواند وجود پورنوگرافی رایگان در اینترنت باشد.

یک تیم تحقیقاتی، یافته‌های خود را در «موسسه تحقیقات کارگری» آلمان منتشر کرد. این تحقیق نشان می‌دهد پورنوگرافی رایگان در اینترنت نه تنها رابطه مستقیم با کاهش میزان ازدواج مردان جوان بالغ دارد، بلکه عملا به این روند دامن می‌زند.

نتایج این تحقیق «نشان می‌دهد که چنین ارتباطی وجود دارد، و بسیار هم قابل توجه است.»

تحقیقگران از «سرشماری کلی اجتماعی»، که یک سرشماری جامع و ملی است، استفاده کرده‌اند. آن‌ها نحوه استفاده مردان گروه سنی ۱۸ تا ۳۵ سال از اینترنت در بین سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴ را مورد توجه قرار داده، و اینکه هر یک از این مردان چند ساعت در هفته از اینترنت استفاده می‌کند، و در ۳۰ روز گذشته چند نفر از آن‌ها به سایتهای پورنوگرافی سر زده‌اند، و همچنین دیگر فعالیتهای آن‌ها و از جمله بازدید از سایتهای مذهبی چقدر بوده است.

دکتر مایکل مالکوم، یکی از اعضای تیم تحقیق از دانشگاه «وست چس‌تر» پنسیلوانیا، گفت: «ما از خودمان پرسیدیم که چه عاملی به ما می‌گوید که فردی ازدواج کرده یا نه، و یکی از این عوامل می‌تواند استفاده از پرنوگرافی باشد.»

مالکوم می‌گوید که متغییرهای دیگری از قبیل سن، درآمد، تحصیلات، مذهبی بودن، و اشتغال مورد توجه قرار گرفته است. او ارتباط بین استفاده از پورنوگرافی و ازدواج را در میان ۱۵۰۰ نفر شرکت کننده در این تحقیق اندازه گیری کرده است.

بطور کلی استفاده بیشتر از اینترنت با میزان کمتر ازدواج همراه است. اما استفاده از سایتهای پورنوگرافی بویژه در میان مردان عزب بیشتر رایج است تا سایت‌های دیگری مانند امور مالی، اخبار، سایتهای ورزشی و غیره. در مقابل استفاده از سایتهای مذهبی با مردان متاهل رابطه مستقیمی دارد.

ممکن است گفته شود که نتایج این تحقیق توضیح واضحات است: مردانی که ازدواج کرده‌اند کمتر به سایتهای جنسی می‌روند، «زیرا» آن‌ها مزدوج هستند. اگرچه این می‌تواند درست باشد، و بخشی از این ارتباط را توضیح دهد، اما این همه داستان نیست.

اگرچه تحقیقگران می‌گویند که تحقیق آن‌ها صد در صد به اثبات نرسیده، ولی معتقدند که احتمالا بین عدم تمایل به ازدواج و ارضا جنسی از طریق سایتهای پورنوگرافی ارتباطی وجود داشته باشد. به باور آن‌ها مردان جوان دیگر نیاز جنسی برای ازدواج را حس نمی‌کنند.

کاهش ازدواج در ایالات متحده آمریکا یک واقعیت ثبت شده است. دهه سال است که این کشور با کاهش میزان ازدواج روبروست، و میزان طلاق هم در این کشور بسیار بالاست.