.
.
.

ویدیو.. تهدیدهای جدید قاتل ۱۳۲ دانش آموز پاکستانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حالی که هنوز مردم جهان فاجعه خونبار کشتار ۱۳۲ دانش آموز کودک به دست گروه طالبان پاکستان را از یاد نبرده‌اند، قاتل این کودکان بی‌گناه وطراح قتل عام دانش آموزان مدرسه، نه تنها از اقدام خود پشیمان نشده بلکه با انتشار ویدیویی مقامات پاکستان را به انجام حملات مشابهی در آینده تهدید کرد.

طراح قتل عام ۱۳۲ کودک بی‌گناه، شخصی ۳۶ ساله است. او پدر سه فرزند، دو دختر و یک پسر و از علاقمندان به ورزش والیبال است که به «النحیل» ملقب شده است.

بنا بر اعلام منابع طالبان پاکستانی، نام وی عمر منصور یا «النحیل» است. او اکنون منفور‌ترین فرد در میان پاکستانی ها است. عمر منصور روز پنجشنبه ویدئویی را در وب سایت طالبان منشر کرد. او با ریشی بلند که به قفسه سینه‌اش می‌رسد ظاهر شد و در حالی که انگشت سبابه خود را به علامت خشم تکان می‌داد، تلاش کرد کشتار دانش آموزان پاکستانی را توجیه کند. وی اما بار دیگر ارتش پاکستان را به انجام عملیات بیشتری شبیه عملیات ۱۶ سپتامبر و کشتار کودکان تهدید کرد.

قاتل کودکان به ارتش پاکستان: فرزندان شما در امان نخواهند بود

عمر منصور در این ویدیو گفت: «اگر زنان و کودکان ما را شهید کنید، کودکان و زنان شما در امان نخواهند بود و ما مانند شما عمل خواهیم کرد. شما ارتشیان زنان و کودکان بی‌گناه ما را می‌کشید و ما مقابله به مثل می‌کنیم و از شما انتقام می‌گیریم».

طالبان در ویدیوی منتشر شده خود، عمر منصور را «امیر» پیشاور و شهر «دارا آدم خیل» معرفی کرده است.

طالبان می‌گوید در این حمله، که به وسیله سه انتحاری کودکان بی‌گناه را مورد هدف قرار داده شدند، اقدامی تلافی جویانه علیه ارتش پاکستان بود. طالبان مدعی شده که ارتش پاکستان شمار زیادی از افراد طالبان را در خارج از چارچوب قوه قضائیه متهم و آن‌ها را اعدام کرده است.

اتهاماتی از قبیل ناپدید شدن افراد مخالف دولت در بازداشتگاه‌های اداره امنیتی ارتش، و کشتار آن‌ها جدید نیست. تاکنون پرونده‌های زیادی از افرادی که پس از بازداشت توسط ارتش اجسادشان پیدا شده، برای بررسی به دادگاه‌های این کشور فرستاده شده است. گفته می‌شود شمار زیادی از این بازداشت شدگان در حالیکه دست‌هایشان از پشت بسته شده بود به ضرب گلوله در سرشان به قتل رسیدند.

ماموران امنیتی پاکستان می‌گویند، دادگاههای این کشور یا فاسد هستند یا از تروریست‌ها می‌ترسند و در بسیاری اوقات تروریست‌ها را آزاد می‌کنند؛ لذا وقتی یک سربازی از ارتش از جان خود مایه می‌گذرد و یک تروریست را بازداشت می‌کند اما دادگاه به راحتی او را آزاد می‌کند، کشتن این تروریست بهتر است تا اینکه دوباره بازگردد و به فعالیت‌های تروریستی خود ادامه دهد.

قاتل دانش آموزان مدرسه از نوجوانی تندرو بود

شش تن از جنگجویان طالبان در گفتگویی با خبرگزاری رویترز گفته‌اند که عمر منصور طراح اصلی حمله به مدرسه دانش آموزان بود. همچنین ۴ نفر دیگر از این گروه گفته‌اند که او از نزدیکان ملا فضل الله است.

ملا فضل الله روحانی یکی از تندروهای طالبان است که دستور قتل ملاله یوسف زهی دانش آموز دختر پاکستانی را صادر کرده بود. به گفته اعضای دیگر طالبان عمر منصور تحصیلات متوسطه خود را در اسلام آباد پایتخت پاکستان گذراند و سپس در یک مدرسه مذهبی تحصیلات خود را تکمیل کرد.

اعضای گروه طالبان به رویترز گفتند که عمر منصور از زمان کودکی بسیار تندرو و افراطی بوده است و بار‌ها با دیگر اعضای طالبان به خاطر تندروی درگیر شده بود.