فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • استرالیا: رهایی عده‌ای از گروگان‌ها

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  به گزارش رسانه‌ها روز دوشنبه ۱۵ دسامبر مرد مسلحی عده‌ای را در یک کافه در سیدنی استرالیا گروگان گرفت. گفته می‌شود که در روز دوشنبه حداقل ۵ نفر از گروگان‌ها‌‌ رها شدند.

  بر اساس این گزارش‌ها، مرد مسلح پرچم مشکی با عبارت «لا اله الا الله» و «محمد رسول الله» را از پشت شیشه این کافه آویزان کرده است. گفته می‌شود که این مرد مسلح وابسته به گروههای تندروی اسلامی باشد.  هنوز معلوم نیست که این گروگانها آیا آزاد شده اند و یا فرار کرده اند. کاترین بیرن، رئیس پلیس استان نیو ساوت ویلز، گفت که اولین کار ما اطمینان از سلامت این افراد است و سپس سعی خواهد شد تا اطلاعات بیشتری از آنها کسب کنیم."

  بر اساس برخی گزارشها، گروگان گیرها ممکن است دو نفر باشند. در همین حال تعدادی از گروگانها در مقابل پنجره های این کافه در حالیکه دستهای خود را بالا گرفته، ایستاده اند و نوشته ای را در مقابل خود گرفته اند.  هنوز معلوم نیست که این گروگان‌ها آیا آزاد شده‌اند و یا فرار کرده‌اند. کا‌ترین بیرن، رئیس پلیس استان نیو ساوت ویلز، گفت که اولین کار ما اطمینان از سلامت این افراد است و سپس سعی خواهد شد تا اطلاعات بیشتری از آن‌ها کسب کنیم. «

  بر اساس برخی گزارش‌ها، گروگان گیر‌ها ممکن است دو نفر باشند. در همین حال تعدادی از گروگان‌ها در مقابل پنجره‌های این کافه در حالیکه دستهای خود را بالا گرفته، ایستاده‌اند و نوشته‌ای را در مقابل خود گرفته‌اند.

  اولین مشخصات از فرد گروگان گیر

  کریس ریزون، خبرنگار استرالیایی، به تلویزیون شبکه ۷ استرالیا در مورد مشخصات فرد گروگانگیر توضیحاتی داد. ریزون گفت: «او مردی سفید رو، با پیراهنی سفید و کلاهی سیاه با ته ریش است و بنظر می‌رسد که یک تفنگ شکاری دارد.»  بعضی از گروگان‌ها به تلویزیون شبکه ۱۰ استرالیا گفتند که فرد گروگانگیر «خواستار ملاقات با تونی ابوت، نخست وزیر استرالیا» شده، و از پلیس هم خواسته تا یک پرچم داعش را در اختیار او قرار دهد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران