.
.
.

گران‌ترین طلاق در تاریخ قضایی بریتانیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک دادگاه بریتانیایی با صدور حکمی، گران‌ترین طلاق در تاریخ قضایی این کشور را رقم زد. این دادگاه به «کریس هوهن» یک سرمایه گذار بریتانیایی دستور داد تا به همسر پیشین خود ۳۳۷ میلیون پوند از سرمایه مشترکشان بپردازد.

«هوهن» شهروند ۴۸ ساله بریتانیایی و «جامیی کوپر» همسر ۴۹ ساله سابق آمریکایی وی پس از آنکه در تسویه حساب پس از طلاق به توافق نرسیدند، پرونده را تابستان گذشته به دادگاه ارجاع دادند. دادگاه هم حکم داد که ۳۸ درصد سرمایه مشترک به همسر سابق هوهن پرداخته شود. سرمایه کل این زوج جمعا حدود یک میلیارد پوند بریتانیایی است.

این زوج به عنوان یک زوج خیر و سخاوتمند شناخته می‌شدند که بخشی از در آمدهای خود را به کودکان کشورهای در حال توسعه اهدا می‌کردند.

آن‌ها ۱۵ سال با هم زندگی کرده بودند. خانم کوپر در صدد است که علیه حکم دادگاه فرجام خواهی کند چون او خواهان نیمی از این سرمایه مشترک بود. «هوهن» آماده بود پیش از آنکه پرونده به دادگاه برود، یک چهارم سرمایه را به همسر سابق خود تقدیم کند اما او نپذیرفت و خواهان نصف سرمایه بود. دادگاه حکم داد که ۳۸درصد سرمایه به زن تعلق گیرد.

وکلای همسر سابق این سرمایه گذار در حال ارزیابی شکایت از این حکم دادگاه هستند. آن‌ها معتقدند که ۳۳۷ میلیون پوند کم است.

«جنیفر روبرتس» قاضی این پرونده آقای «هوهن» را یک نابغه بازار مالی و مغز پشت سر این سرمایه معرفی کرد.

این سرمایه گذار در سال ۲۰۰۳ یک صندوق سرمایه گذاری به نام «صندوق سرمایه گذاری کودکان» پایه گذاری کرد که بخشی از درآمدهای آن را برای رسیدگی به کودکان کشورهای در حال توسعه و فقیر اهدا می‌کرد.