.
.
.

کاخ سفید تحریم های دوران کارتر علیه ایران را تمدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه 12-11-2014 در نامه ای به کنگره این کشور اعلام کرد که تحریم های اعمال شده از سال 1979 علیه ایران را یک سال دیگر تمدید می کند.

این تحریم ها که دولت آمریکا در دوران ریاست جمهوری جیمی کارتر برای اولین بار اعمال کرد، از فعالیت دولت ایران در ایالات متحده جلوگیری می کند.

تحریم های واشینگتن علیه تهران، پس از اشغال سفارت آمریکا در تهران توسط گروهی معروف به "دانشجویان پیرو خط امام " و به گروگان گرفتن ده ها دیپلمات آمریکایی در تهران، علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اوباما در نامه خود به کنگره آمریکا گفته است که ادامه تحریم ها پس از تاریخ 14 نوامبر لازم است. روسای جمهوری آمریکا که پس از جیمی کارتر و قبل از اوباما زمام امور این کشور را به دست گرفتند، این تحریم را تمدید کرده بودند.

تمدید تحریم های مرتبط با اشغال سفارت آمریکا در تهران در حالی صورت می گیرد که آمریکا و 5 قدرت دیگر جهانی (بریتانیا، فرانسه، روسیه، چین و آلمان) در نظر دارند تا پیش از ضرب الاجل 24 نوامبر به یک توافق جامع اتمی با ایران برسند که برنامه اتمی ایران را محدود، و تحریم های شدید اقتصادی علیه این کشور را بر می دارد.