.
.
.

ویدیو و تصویر قاتل اسامه بن لادن منتشر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هویت عضو "تیم 6 نیوی سیل" آمریکا که اسامه بن لادن، رهبر القاعده را بقتل رساند آشکار شد. او "راب اونیل"، پرسنل برجسته نیروی دریایی آمریکاست که بعد از 16 سال خدمت، اکنون از ارتش بیرون آمده است.

نیویورک دیلی نیوز در تاریخ 5 نوامبر 2014 گزارش داد، هویت اونیل، که در ایالت مونتانای آمریکا بدنیا آمده، برای اولین بار در یک وبسایت مخصوص پرسنل نظامی آشکار شد. رابرت اونیل، که اکنون یک سخنران حرفه ای است، قرار است هفته آینده با تلویزیون "فاکس نیوز" مصاحبه کند.پدر اونیل تایید کرد که پسرش همان "سیل" است که با شلیک 3 گلوله در 2 ماه مه 2011 در آبوت آباد پاکستان به زندگی اسامه بن لادن پایان داد.

پدر اونیل گفت: "مردم می گویند حالا که هویت پسرم آشکار شده، آیا نمی ترسیم که داعش به ما حمله کند. من یک نشانه بزرگ بر در خانه ام نصب کردم و روی آن نوشته ام «بیایید ما را بگیرید»".

اونیل با درجه افسری ارتش و با 52 مدال از ارتش آمریکا کناره گیریه کرده است. او در چندین عملیات نجات خطرناک شرکت داشته، و تا کنون دو فیلم از این عملیات ساخته شده است.همکاران نظامی اونیل، بخاطر فاش کردن اسرار گروها "سیل" ارتباط خود را با او قطع کرده اند. دو نفر از فرماندهان عالی نیروی دریایی آمریکا هم در 31 اکتبر طی نامه ای از اونیل بخاطر گفتگو در باره این عملیات انتقاد کردند.

در این نامه آمده است: "یکی از مفاد پیمان نامه اخلاقی ما تبلیغ نکردن در باره ماهیت کارمان و اهمیت ندادن به تشویق های دیگران است. ما به تعهد همیشگی و پذیرش مسئولیت در حین خدمت و در بیرون از آن باور داریم. نقض کنندگان این اصول اخلاقی نه عضو خوبی از گروه ما هستند و نه می توانند «جنگجویان ویژه نیروی دریایی» را نمایندگی کنند."