.
.
.

ویدیو...انفجار فضاپیمای آمریکایی چند ثانیه پس از پرتاب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آژانس فضانوردی "ناسا" روز سه شنبه 28-10-2014 گزارش داد موشک فضایی "انتاريس" متعلق به شرکت آمریکایی "ارپیتال ساینسز" چند ثانیه پس از پرتاب به سوی ایستگاه فضایی بین المللی، منفجر شد.

گزارشگر تلویزیون "ناسا" در این باره گفت: "انفجار موشک همزمان با پرتاب آن از پایگاه موشک های فضایی "آلوبس" در سواحل ویرجینیا اتفاق افتاد ".

گزارشگر تلویزیون ناسا، افزود : "ما موشک فضایی "اروب 3 را از دست داده ایم. این موشک فضایی 2 تن و نیم مواد غذایی و وسایل علمی برای پایگاه بین المللی فضایی با خود حمل می کرد".

وی با تاکید بر اینکه ضررهای ناشی از این انفجار تنها به پایگاه موشکی محدود می شود، اظهار داشت که برغم وقوع انفجار بسیار مهیب و پرقدرت، اما کسی از از مهندسان و کارمندان پایگاه موشک های فضایی سواحل وریجینیا آسیبی ندیده است.

قرار بود این موشک فضایی روز دوشنبه به فضا پرتاب شود اما به دلایلی حدود 24 ساعت به تاخیر افتاد که روز سه شنبه پرتاب و با این اتفاق مواجه شد.


صحنه انفجار نشان می دهد که این موشک فضایی پس از برخواستن برای چند لحظه به بالا می رود و سپس درهوا منفجر می شود و دو باره به پایگاهی که از آن پرتاب شد سقوط و انفجار مهیبی را ایجاد می کند.

پس از این انفجار یک تکه آتش بزرگ به صورت دایره و به رنگ نارنجی آسمان منطقه را روشن ساخت. این حادثه در ساعت 22.22 به وقت گرینویچ رویداد. تاکنون دلیل بروز چنین حادثه مشخص نشده است .