.
.
.

مرگ جوانی رومانیایی در اثر بیماری ایدز ده‌ها دختر را نگران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مرگ جوانی ۲۴ ساله، ده‌ها تن از دختران یک روستای کوچک در رومانی را نگران کرد، چرا که در مراسم تدفین مشخص شد که او از بیماری ایدز رنج می‌برده است.

به گزارش روزنامه بریتانیایی «دیلی میل»، شمار زیادی از مردم در مراسم خاکسپاری دانیل دیگر، جوان رومانیایی که در منطقه خود «رومیو» لقب گرفته، حضور داشتند. اما احساس غم و اندوهی که بر مراسم حکمفرما بود، در ادامه به خشم تبدیل شد. آن هم پس از آن‌که دوست دخترهایش فهمیدند او از بیماری واگیردار ایدز رنج می‌بُرد و پیش از رابطه با آن‌ها، بیماری خود را در اداره‌های رسمی، ثبت کرده بود.

بنا بر این گزارش، پزشک خانواده از بیماری دانیل آگاه بود و پس از آن‌که او با دخترش رابطه بر قرار کرد، تلاش کرد که این راز را برای عموم فاش کند. اما مادر دانیل پزشک را تهدید به پی‌گرد قانونی کرد. از این رو این راز، سر به مهر ماند. پزشک می‌گوید: «می‌دانستم که دانیل با بسیاری از دختران رابطه داشت اما نمی‌توانستم کاری بکنم.»

تا کنون ابتلای دو تن از دخترانی که با دانیل رابطه داشتند، به بیماری ایدز مسجل شده است. ۴۰ دختر اقدام به آزمایش خون کردند تا از ابتلای یا عدم ابتلای خود به بیماری ایدز در نتیجه رابطه با دانیل آگاه شوند. هم‌اکنون پلیس در حال تحقیق از خانواده و دوستان دانیل است که از بیماری او آگاه بودند.