.
.
.

بهترین کشورهای جهان برای ثروتمندان خارجی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بانک بین المللی اچ.اس. بی.سی (HSBC)، روز چهارشنبه 22 اکتبر 2014 گزارش سالیانه خود را در مورد بهترین کشورهای جهان برای خارجیان منتشر کرد. دراین گزارش 34 کشور جهان با شاخص هایی از قبیل درآمدزایی، کیفیت زندگی خارجیان، و توانایی خانواده ها برای تربیت کودکان مورد توجه قرار گرفته است. بر اساس این گزارش کشور سویس در راس این جدول قرار دارد و کشور مصر در آخرین مکان.
این بانک برای تهیه گزارش خود با 9288 خارجی در 100 کشور جهان مصاحبه کرده است، اما فقط کشورهایی که بیش از 100 پاسخگر داشته اند را در لیست خود جای داده است.

کشور سویس امسال هم همچون سال گذشته در راس جدول کشورهای برتر جهان برای خارجیان قرار دارد. بیش از یک چهارم پاسخگران در این کشور گفته اند که درآمد سالیانه آنها بیش 200 هزار دلار در سال است، و توازن کار-زندگی آنها بهتر از کشورهای زادگاهشان است. مناظر زیبای طبیعی و نبود آلودگی هوا هم امتیاز دیگر سویس است. اکثر خارجیان مقیم سویس می گویند که کودکان آنها زندگی امن تر و بهتری در این کشور نسبت به کشور زادگاهشان دارند.

نکته جالب این گزارش ارتقا موقعیت کشورهای آسیایی برای جذب خارجیان است. اقتصادهای پررونق این کشورها فرصتهای خوبی برای خارجیان فراهم می کند. در این گزارش آسیا به عنوان بهترین منطقه برای "رفاه مالی" انتخاب شده است، جایی که حدود یک پنجم پاسخگران (19 درصد) درآمدی بیش از 200 هزار دلار در سال دارند.

کشورهای آسیایی از نظر مالی ممکن است خوب باشند، اما از نظر کیفیت زندگی ممکن در رده بالایی قرار نگیرند. کشور چین برای مثال از نظر تربیت و رشد کودکان در میان 10 کشور اول جهان قرار ندارد.