فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تیراندازی در پارلمان و دیگر مراکز شهر اوتاوای کانادا

  منبع: دبی، العربیه.نت فارسی

  پلیس کانادا اعلام کرد که در شهر اوتاوای این کشور 3 مورد حادثه تیراندازی رخ داده که شامل تیراندازی در محل ساختمان پارلمان کانادا، تیراندازی در بنای یادبود جنگ و همچنین تیراندازی در یک مرکز خرید بوده است.

  به گزارش رویترز، پلیس شهر اوتاوای کانادا اعلام کرده مشغول انجام تحقیقات درباره این 3 مورد تیراندازی در این شهر است. امکان تروریستی بودن این حملات رد نشده است.

  براساس گزارش‌ها در جریان تیراندازی در بنای یادبود جنگ جهانی اول در شهر اوتاوا یک نظامی کانادایی در اثر اصابت گلوله زخمی شد و ساعاتی بعد در بیمارستان درگذشت. در داخل ساختمان‌ پارلمان در این شهر نیز برای ساعاتی درگیری مسلحانه بالا گرفته است.

  به گفته شاهدان عینی فردی مسلح بعد از تیراندازی در بنای یادبود جنگ جهانی اول به داخل پارلمان دوید و حمله خود را ادامه داد. این تیراندازی‌ تنها ساعاتی پس از آن آغاز شد که سطح هشدار تروریستی در کانادا از پایین به متوسط تغییر پیدا کرد.

  یکی از مقام‌های دولتی گفته است که بالا بردن سطح هشدار در واکنش به نشانه‌‎هایی از تشدید فعالیت اینترنتی گروه‌های تندرو مثل داعش و القاعده صورت گرفته است.

  وی گفت: نخست وزیر کانادا در امنیت به سر می‌برد و از محل حادثه دور شده است. پلیس همچنین گفت که یک تیرانداز در داخل ساختمان‌های پارلمان کشته شده است و در این تیراندازی بیش از یک متهم دخیل بوده‌اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران