فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بریتانیا فعالیت "اخوان المسلمین" را به شدت کنترل می کند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دولت بریتانیا روز چهارشنبه 22-10-2014 اعلام کرد، تصمیم گرفته که تمام فعالیت های اخوان المسلمین در این کشور را به شدت کنترل کند.

  به گزارش رسانه های بریتانیایی تصمیم لندن در ایجاد محدودیت و کنترل فعالیت "اخوان المسلمین" و نهاد های این تشکل اسلامگرا پس از آن گرفته شد که بررسی ها نشان داد این گروه به "افراط گرایی و خشونت" گرایش دارد.

  در همین حال روز چهارشنبه دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، قرار است برنامه ای برای کنترل قانونی فعالیت موسسات خیریه و جلوگیری از جمع آوری کمک های مالی برای گروه های "تروریستی" را اعلام کند.

  روزنامه بریتانیایی "دیلی تلگراف" در گزارشی نوشت این محدودیت ها شامل تمام موسسات خیریه مرتبط با اخوان المسلمین در لندن می شود. به نوشته این روزنامه فعالیت های رهبران این گروه در لندن نیز با محدودیت هایی روبرو خواهد شد.

  پیشتر یک دیپلمات برجسته بریتانیایی از ارتباط اخوانی ها با نیروهای تندور در خاورمیانه اظهار نگرانی کرده بود.

  در این گزارش آمده است که دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا، سفیر این کشور در سعودی را مکلف کرد که تجدید نظر هایی کلی در مورد الاخوان المسلمین و فعالیت های آن ها انجام دهد. حکومت کامرون مدتی هست که به دلیل فعالیت های الاخوان در لندن تحت فشارهایی قرار گرفته است.

  پس از ماه ها تحقیق و بررسی در مورد ارتباط "اخوان المسلمین" به افراط گرایی و خشونت، اکنون مقامات امنیتی بریتانیا برای نظارت بر فعالیت های 60 سازمان خیریه نهادهای سیاسی و فکری و رسانه ای وابسته به این گروه نظارات خواهد کرد.

  پیشتر بنیاد تحقیقاتی "کویلیوم"، پس از بررسی و تحقیق مفصل در گزارشی از ارتباط اخوان المسلمین با افراط گرایی و خشونت، و ارتباط این گروه با شبکه های پیچیده زیر زمینی که در پشت آنها به فعالیت های خود ادامه می دهد، خبر داده بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران