فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رژیم غذایی به بهبود سرطان تخمدان کمک می کند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یک پژوهش علمی جدید نشان می دهد، زنانی که رژیم غذایی سالمی را پیش از ابتلا به سرطان تخمدان، دنبال کرده اند، احتمال مرگ زودرس آنها بر اثر این بیماری در مقایسه با زنانی که رژیم غذایی مناسبی نداشته اند، کمتر است. البته زنانی که از بیماری دیابت رنج می برند، از این قاعده مستثنی هستند.

  سینتیا آی تامپسون، استاد مرکز پژوهشی "کانیون رانش" در بخش بهبودی بهداشتی، در دانشگاه آریزونای آمریکا، که تیم این پژوهش علمی را رهبری می کند، گفت:" در پیش گرفتن یک رژیم غذایی سالم پیش از تشخیص این بیماری، می تواند سیستم ایمنی بدن را قوی تر و به طور غیر مستقیم، توانایی پاسخگویی بدن برای درمان را افزایش دهد ".

  این استاد دانشگاه افزود: " رژیم غذایی سالم علاوه نیرومند کردن بدن برای پذیرش درمان، برای توانایی ما در غذا خوردن به منظور سالم ماندن پس از تشخیص بیماری نیز مفید است و می تواند سلامتی ما را در مفهومی وسیع تر بهبود بخشد".

  کارشناسان فعال در این پژوهش علمی 636 تن از مبتلایان به بیماری سرطان تخمدان را در سال های 1993 تا 1998 مورد بررسی قرار دادند.

  نتایج این پژوهش از طریق پاسخ های داده شده به پرسشنامه ای در باره رژیم غذایی و فعالیت بدنی بیمار که توسط موسسه "برنامه سلامت زنان" برای تشخیص تاثیر رژیم غذایی بر بیماران تهیه شده بود، بررسی شد.

  این پژوهش با مطالعه ده مولفه از شاخص های مواد غذایی، تاثیر مثبت این شاخص های غذایی را نیز بررسی کرده و به نتیجه رسیده که میوه ها، سبزیجات و غلات و غذاهایی که دارای چربی و الکل کمتری هستند، برای سلامتی بدن موثرتر از غذاهای دیگر هستند.

  طبق این گزارش در ایالات متحده آمریکا از سال 1998 تا 17 سپتامبر 2012 دست کم 354 بیمار بر اثر اصابت به بیماری سرطان تخمدان جان خود را از دست داده اند.

  سرطان تخمدان نهمین سرطان شایع بین زنان و پنجمین علت مرگ و میر آنهاست. در واقع سرطان تخمدان بیشتر از هر سرطان دیگری باعث مرگ زنان می شود. جامعه تخمین آمار سرطان ایالات متحده آمریکا در سال 2012 اعلام کرد، 21هزار و 880 زن در جهان مبتلا به سرطان تخمدان شده اند که 13هزار و 850 نفر در اثر آن فوت کرده اند.

  خطر ابتلا به این نوع سرطان میان زنان در محدوده ریسک یک به 70 است و متوسط سن تشخیص آن 63 سال است. ابتلای به سرطان تخمدان در 70 درصد از زنان مبتلا وقتی تشخیص داده می شود که آنها در مرحله سوم و چهارم سرطان قرار گرفته اند، در حالی که اگر تشخیص در مرحله نخست این بیماری صورت گیرد بیش از 90 درصد احتمال دارد آن می رود که بیمار حداکثر طی 5 سال به طور کامل بهبودی یابد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران