.
.
.

افشاى راز دفن جسد بن لادن توسط رئيس سابق "سيا"

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

لئون پانتا، رئیس سابق سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) و وزارت دفاع این کشور در کتاب اخیر خود با عنوان " جنگ های ارزشمند " Worthy Fights نوشته است اسامه بن لادن رهبر القاعده که اول ماه می 2011 در ابیت آباد پاکستان کشته شد، درحالی در داخل دریا انداخته شد که به بدن او زنجیرهایی با وزن بیش از 136 کیلوگرم پیچیده شده بود.

پانتا که تا فوریه سال گذشته سمت وزیر دفاع آمریکا را داشت، دراین کتاب که فروش آن از روز چهارشنبه در کتاب فروشی ها آغاز شد، همچنین نوشت که جسد بن لادن که از پاکستان با ناو هواپیمابر "يو اس اس كارل وینسون" آمریکا برای انداختن در داخل بحرالعرب آورده شده بود ، بر اساس سنت های اسلامی با کفن سفید پوشانده شده و برای وی نماز میت خوانده شد، سپس در داخل یک کیسه مشکی سنگین که به ماده آن اشاره نشده ، گذاشته شده است.

پانتا در کتاب 498 صفحه ای خود که با قیمت 36 دلار برای فروش در بازار آمریکا عرضه شده است، آورده است که جسد بن لادن درحالی به داخل آب انداخته شده است که به وی زنجیرهای آهنی پیچیده شده بود.

پانتا در ادامه می افزاید " وزن سنگین جسد بن لادن ، باعث شد که هنگام انداخته شدن به داخل آب، میز سفیدی که جسد روی آن قرار داده شده بود ، نیز به داخل آب کشیده شود و به همراه جسد به داخل آب بیافتد که جسد به علت سنگین بودن به ته آب رفت ولی میز به علت سبک بودن به روی آب آمد.

وی نوشته است که علت پیچیده شدن زنجیر به دور جسد بن لادن برای اطمینان از این بوده است که جسد وی تا عمق آب فرو رود و بالا نیاید.
رئیس سابق سیای آمریکا دراین کتاب نگفته است که آیا ماده ساخته شده از کیسه ای که جسد بن لادن در آن قرار داده شد، به اندازه ای محکم بوده است تا حیوانات دریایی مانند کوسه نتوانند آنرا پاره کنند یا خیر.

اسامه بن لادن رهبر القاعده در ارتباط با حملات بسیاری در سرتاسر جهان از جمله بمب‌گذاری‌های 7 اوت 1998 در سفارتخانه‌های آمریکا در دارالسلام (تانزانیا) و نایروبی (کنیا)، حمله به کشتی جنگی یواس‌اس کول (USS Cole) و حملات 11 سپتامبر 2001 به مرکز تجارت جهانی و پنتاگون تحت تعقیب پلیس فدرال آمریکا قرار داشت.