.
.
.

واشنگتن: "جلاد داعش" را شناسایی کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جیمز کومی، رئیس دفتر تحقیقات اف ‌بی ‌آی، پلیس فدرال آمریکا می‌گوید توانسته با کمک سایر کشورها هویت مرد سیاه‌ پوشی که در تصاویر ویدئویی دو گروگان آمریکایی جیمز فولی و استفن سوتلوف را سر می‌برد، شناسایی کند.

جیمز کومی، رئیس اف. ‌بی. ‌آی، هویت و تابعیت این شبه نظامی وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی را فاش نکرده اما آن طور که در تصاویر ویدئویی منتشر شده از او شنیده می شد، وی لهجه ‌ای بریتانیایی به ویژه لندنی دارد.

انتشار تصاویر بیرحمانه سر بریدن دو روزنامه نگار آمریکایی و یک امدادگر بریتانیایی توسط جلاد داعش، نقش مهمی در تشکیل ائتلاف کشورهای بین المللی علیه این گروه را داشته است.

در ویدئوهایی که گروه موسوم به دولت اسلامی در چند هفته گذشته منتشر کرد، یک مرد سیاه‌ پوش نقاب‌ دار دیده می شود که با چاقوی خود سر گروگان های را از تن جدا می کند.

داعش روز 19 اوت ویدیوی سربرین جیمز فولی و روز سوم سپتامبر ویدیوی سربریدن سوتلوف را در اینترنت پخش کرد.

در تصاویری که داعش از سربریدن جیمز فولی و استیفن سوتلوف، دو روزنامه نگار آزاد آمریکایی و دیوید هینس، امدادگر بریتانیایی منتشر کرده، این مرد نقاب‌ دار رو به دوربین، آمریکا و کشورهای غربی را تهدید می‌کند که اعمال آنها علت "اعدام و جان دادن" این افراد است.

سفیر بریتانیا در واشنگتن اواخر ماه اوت گفت ما جلاد داعش که سر گروگان های آمریکایی و بریتانیایی را از تن جدا کرد، شناسایی کردیم.