.
.
.

یک فرمانده آمریکايى: 1000 عضو جدید به داعش پیوستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دریاسالار ساموئل لوكلير، فرمانده نیروهای دریایی آمریکا در منطقه اقیانوس آرام، روز پنجشنبه اعلام کرد، دستکم 1000 عضو جدید از مناطق هند و اقیانوس آرام، طی چند روز گذشته به گروه تندرو داعش در سوریه یا عراق پیوسته اند.

این فرمانده نظامی آمریکایی که یک کنفرانس خبری صحبت می کرد به خبرنگاران گفت:"با گذشت زمان به تعداد افرادی که به داعش می پیوندند افزوده می شود".

لوکلیر افزود:" آخرین ارزیابی ها از یارگیری داعش در منطقه هند و اقیانوس آرام نشان می دهد که تعداد 1000جنگجوی تازه نفس از این منطقه به داعش پیوسته اند.

فرمانده آمریکایی اما در این مصاحبه جزئیات بیشتری در باره 1000 عضو جدید داعش، و اینکه این تعداد در کدام یک از 36 کشور منطقه اقیانوس آرام دوره دیده اند، ارائه نداد.

اظهارات دریاسالار ساموئل لوکلیر در مورد پیوستن اعضای جدید به داعش، زمانی مطرح می شود که روز گذشته یک گروه تندرو در فیلیپین با اعلام همبستگی با داعش، تهدید به جدا کردن سر یک گروگان آلمانی کرد.

روز چهارشنبه نیز یک گروه تندروی اسلامی در الجزایر پس از اعلام بیعت با داعش، سر یک گروگان فرانسوی را از تنش جدا کرد.

جامعه جهانی از رویکرد خشونت آمیز و افراطگرایانه داعش و تاثیر منفی آن بر دیگر گروه های تندرو به ویژه در آسیا و جذب آنها به این تشکیلات، به شدت نگران است.