.
.
.

اعتراض مردان اوگاندایی به کوچک بودن کاندوم‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شمار زیادی از مردان اوگاندایی با تجمع مقابل پارلمان این کشور، به کوچک بودن کاندوم‌ها اعتراض کرده و آن‌ را عاملی برای شکست تلاش‌های صورت گرفته در مسیر مبارزه با ایدز دانستند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در روزهای گذشته نیز نمایندگان پارلمان اوگاندا، شکایت‌هایی از کوچک بودن کاندوم‌های ارائه شده در بازارهای این کشور واقع در شرق آفریقا دریافت کردند.

اوگاندا اخیرا شاهد سرعت در انتشار بیماری ایدز است. در حالی که در سال‌های گذشته، روند انتشار این بیماری مرگبار در اوگاندا کنترل شد، اما در یک سال اخیر، دستکم ۸۰ نفر در اثر ابتلا به ایدز، جان باختند.

تام ازا، نماینده پارلمان اوگاندا در این باره گفته است که کمیسیون مبارزه با ویرورس ایدز در پارلمان در جریان بازرسی از مناطق آسیب دیده از این بیماری متوجه شده «مردان این مناطق دارای آلت تناسلی بزرگتری هستند از این رو باید کاندوم‌های بزرگتری برای آن‌ها فراهم کرد.»

ازا در مصاحبه با شبکه ان تی وی افزود: «در بسیاری مواقع هنگام انجام آمیزش جنسی توسط بسیاری از مردان اوگاندایی، کاندوم پاره می‌شود.»

مرارد پیتیکریز نیز به همین شبکه تلویزیونی گفت: «برخی جوانان می‌گویند کاندوم‌ها به حدی کوچک است که دستگاه تناسلی‌شان در آن جا نمی‌شود.»

ساره نیتالیسل عضو کمیسیون مبارزه با ایدز پارلمان اوگاندا نیز گفت: «مساله پسران و دختران ما و همه استفاده کنندگان از کاندوم را در معرض خطر ابتلا به ایدز قرار می‌دهد.»