.
.
.

اعمال تحریم های تازه اتحادیه اروپا و آمریکا علیه روسیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امریکا و اتحادیه اروپا دور تازه ای از تحریم ‌ها را علیه روسیه اعمال کردند. دلیل اعمال این تحریم ها "رفتار غیر قابل قبول" مسکو در حمایت از جدایی ‌طلبان شرق اوکراین بیان شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، تحریم‌های امریکا تنها چند ساعت پس از آغاز تحریم‌ های اقتصادی جدید اتحادیۀ اروپا علیه روسیه به اجرا گذاشته شدند.

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه از وضع شدن تحریم های اخیر اتحادیۀ اروپا و امریکا بر این کشور، سخت انتقاد کرده و آنها را "بی معنی" خواند.

ولادیمیر پوتین که دوشنبه هفته گذشته با رسانه ها صحبت می کرد، گفت: " هر چند گفتگو های صلح میان حکومت اوکراین و جدایی طلبان هوادار روسیه ادامه دارد وآتش بس هم برقرار است، اما علت وضع شدن تحریم های تازه امریکا و اتحادیه اروپا را بر روسیه درک نمی کند".

این انتقاد ولادیمیر پوتین در حالی صورت می گیرد که تحریم های اتحادیه اروپا بر بانک ها و شماری از شرکت ها از جمله گازپروم، بزرگترین شرکت نفت روسیه از روز جمعه 12-9-2014به اجرا گذاشته شدند. تحریم های امریکا بانک ها ، شماری از شرکت های دفاعی ، بخش انرژی روسیه و برخی شخصیت های نزدیک به پوتین را هدف قرار داده اند.

مقامات امریکا و اتحادیۀ اروپا اعلام کرده ‌اند که اگر در راستای بر قراری صلح و آرامش در منطقه پیشرفت‌ هایی حاصل شود، از شدت تحریم‌ های روسیه کاسته شده و حتی ممکن است کل تحریم‌ ها لغو شوند.

گفته می شود که در یک هفته اخیر، گزارش‌ هایی از درگیری پراکنده نیروهای دولتی اوکراین با شبه ‌نظامیان جدایی‌ طلب منتشر شده است.