.
.
.

بریتانیا: رهبران اروپا برای تحریمهای روسیه آماده اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا روز پنجشنبه 11 سپتامبر گفت که رهبران اتحادیه اروپا موافقت کرده اند تا بسته تحریمی علیه روسیه را تا پایان هفته اجرایی کنند. این تحریمها برای سیاستهای تهاجمی روسیه در اوکراین است.

به گزارش رویترز، و به نقل از سخنگوی کامرون، نخست وزیر بریتانیا صبح روز پنجشنبه با همقطاران خود در اتحادیه اروپا گفتگوی تلفنی در این باره داشت.

" این گفتگو در باره بسته تحریمی علیه روسیه و در ارتباط با اوکراین بوده، و طرفین موافقت خود را با اجرای این بسته تحریمی از ابتدای هفته آینده اعلام کرده اند."

این سخنگو گفت: "آنها در مورد چاپ متن تحریم در آخر هفته جاری به توافق رسیدند." بر اساس قانون هرگونه تحریم برای اجرایی شدن باید ابتدا در روزنامه رسمی اتحادیه اروپا چاپ شود.

دیپلماتهای اروپایی می گویند در حالیکه روز چهارشنبه آلمان خواهان اعمال تحریمها بود، بعضی از کشورهای عضو این اتحادیه به بهانه اینکه آتش بس در اوکراین شکسته نشده، خواستار به تعویق افتادن این تحریمها بودند.

سخنگوی کامرون گفت: "محور اصلی گفتگو ها بر اهمیت برقرار تحریمها بود، و اینکه این افزایش تحریمهای روسیه موثر بوده و لازم است که این دور جدید نیز اجرایی شود."

"اگر روسیه به واقع روش خود را تغییر دهد، اتحادیه اروپا نیز حاضر است این تحریمها را بازبینی کند. متاسفانه هنوز نشانه های کمی در این باره به چشم می خورد، و به همین دلیل اتحادیه چاره ای بجز برقراری آن ندارد."

بیشترین بازدید موضوعات مهم