.
.
.

واکنش جهانی به آیفون 6 و ساعت مچی اپل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از سالها، در برنامه معرفی محصولات جدید شرکت اپل، تلفن هوشمند آیفون تنها محصول نمایشی این شرکت نبود و روز سه شنبه 9 سپتامبر محصول جدیدی به نام "آی واچ" در این مراسم رونمایی شد. اپل واچ ساعت مچی اپل، کالایی جدید این شرکت از سال 2010 بود که همراه "آی پد" وارد بازار شد.

بعد از مرگ استیو جابز، موسس شرکت اپل در سال 2011، بسیاری بر این باور بودند که شرکت اپل خلاقیت خود را در ارائه کالاهای جدید از دست داده است. اپل واچ پاسخی به منتقدان این شرکت بود.

آیفون 6

معرفی دو آیفون جدید که صفحه نمایش آنها فقط بزرگتر نیستند، بلکه نمای افقی نیز دارند. آیفون 6 با صفحه نمایش 4.7 اینچی، و آیفون 6 پلاس با صفحه 5.5 اینچی، دو محصول جدید اپل در رده موبایلهای آیفون هستند. این دو آیفون نمای افقی نیز دارند و سازندگان اپلیکیشن می توانند از این مزیت جدید بهره مند شوند.

آیفون های جدید کاربرد تازه ای برای پرداخت صورت حسابها با کارت اعتباری نیز دارند. آیفون هنوز مهمترین کالای اپل و منبع اصلی سود این شرکت است، و مدل های جدید قدرت رقابت بهتری در مقابل موبایل های اندرویدی دارند.

آیفون های جدید از 19 سپتامبر وارد بازار آمریکا خواهند شد، و قیمت پایه برای آیفون 6، با ظرفیت 16 گیگ و قرارداد 2 ساله 199 دلار؛ 64 گیگ 299 دلار؛ و 128 گیگ 399 دلار اعلام شده است. آیفون 6 پلاس هم برای هر ظرفیت 100 دلار گرانتر است.

اپل واچ

تیم کوک، مدیرعامل اپل در پایان برنامه نمایش، به سبک استیو جابز، حاضران را خطاب قرار داد و گفت: "یک چیز دیگر"؛ در اینجا فریاد شادی حاضران بلند شد.

این کالای جدید ساعت های هوشمند اپل بود که با نام "اپل واچ" به جای "آی واچ" معرفی شدند. هنوز بازار باید نیاز خود به این محصول جدید اپل را به نمایش بگذارد. در حال حاضر دستبندهای هوشمندی برای ورزشکاران به بازار آمده، اما اپل چهره آنها را تغییر داده است.

نرم افزار جدید

در برنامه سه شنبه شب در کالیفرنیا، اپل از نرم افزار جدید خود نیز پرده برداری کرد. سیستم عامل IOS 8، بزرگترین آپدیت نرم افزاری این شرکت از سال 2008 است.

تمامی کاربران کنونی آیفون و آی پد می توانند نرم افزار جدید را دانلود کنند. این سیستم عامل جدید امکان انتقال سریع از یک کاربرد به کاربرد دیگر را فراهم می کند. نرم افزار جدید از 17 سپتامبر در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.