.
.
.

اوباما: برای حمله علیه داعش در سوریه آماده ایم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری ایالات متحده آمریکا، روز چهارشنبه 10-9-2014 اعلام کردند، باراک اوباما رئیس جمهوری این کشور در آستانه صدور مجوز حملات هوایی علیه داعش در سوریه است.

روزنامه واشینگتن پست، در گزارشی به نقل از یک مقام ارشد دولت اوباما نوشت که رئیس جمهوری آمریکا آماده است تا مجوز حملات هوایی علیه داعش در سوریه را صادر کند.

اوباما پیش از این فرمان حمله به مواضع داعش در شمال عراق را صادر کرده بود. در هفته های گذشته نیروهای آمریکایی ضربات سنگینی را به نیروهای داعش وارد کردند.

همچنین روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی در این زمینه نوشته است که اوباما برای حمله به داعش و نابودی این گروه تروریستی تلاش خواهد کرد. به نوشته این روزنامه رئیس جمهوری آمریکا برای تحقق این هدف با یکسری چالش‌ مواجه است. از جمله اینکه چگونه نیروهایی بادوام برای مبارزه با داعش در سوریه آموزش داده و آنها را تجهیز کند. از دیگر چالش های اوباما این است که چگونه در سوریه مداخله کند که این مداخله به رژیم اسد کمک نکند.

به نوشته این روزنامه به نقل از یک مسئول بلند پایه آمریکایی، اوباما در هفته جاری با چند تن از کارشناسان وزارت امور خارجه آمریکا برای مشاوره در این زمینه نشستی ویژه داشته است. قرار است رئیس جمهوری آمریکا بعد از ظهر چهارشنبه استراتژی خود برای از بین بردن داعش را اعلام کند.

به گزارش روزنامه "واشنگتن پست" میشل فلورنوی، معاون وزیر دفاع سابق آمریکا گفته است، اوباما مصمم است که برای جنگ علیه داعش و نابودی این تشکل تروریستی در هر کجا که اهداف استراتژیکی آمریکا ایجاب کند، اقدام کند.

فلورنوی یکی از کارشناسان آمریکایی است که بعد از ظهر دوشنبه اوباما در باره مسئله جنگ علیه داعش با آنها مشورت کرده است.

معاون وزیر دفاع سابق آمریکا افزود: "داعش حد و مرزی نمی شناسد، لذا ما نباید پناهگاهی امن برای او باقی بگذاریم. من معتقدم که رئيس جمهوری آمریکا در برخورد با این پدیده باید بسیار جدی و روشن باشد".

نیویورک تایمز در گزارش خود نوشته است که اوباما در نظر دارد یک جنگ طولانی مدت و بسیار پیچیده تر از نوع حملات هدفمندی که تاکنون آمریکا علیه القاعده در یمن و پاکستان و یا در جای دیگر انجام داده، علیه داعش آغاز کند.