.
.
.

هنری کیسینجر: مشکل ایران بزرگتر از داعش است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هنری کیسینجر، وزیر خارجه سابق آمریکا، گفت که ایران "مشکلی بزرگتر از داعش است". کی سینجر که با سایت خبری ان.پی.آر آمریکا مصاحبه می کرد در توضیح گفت که ایران از موقعیت قویتری در خاورمیانه برخوردار است، و به همین دلیل امکان بیشتری برای برپایی یک امپراتوری دارد.

کیسینجر گفت: "مرزهایی که در ابتدای قرن بیستم در خاورمیانه کشیده شده اند در حال فروپاشی است. این از نظر استراتژیک به ایران قدرت خیلی بالایی می دهد. من مشکل ایران را بیشتر از داعش می دانم. داعش گروهی است از یک عده ماجراجو با یک ایدئولوژی بسیار مهاجم. اما آنها باید سرزمینهای بیشتری را فتح کنند تا بتوانند به یک واقعیت استراتژیک و مستمر تبدیل شوند. من فکر می کنم، اگرچه جنگ با داعش مهم است، اما نسبت به مقابله با ایران کار آسانتری باشد."

مصاحبه با کیسینجر یک روز بعد از آن منتشر می شود که به گزارش بی.بی.سی، رهبر ایران به نیروهای نظامی خود دستور داد تا در مبارزه با داعش با آمریکا همکاری کنند.

هشدار کیسینجر در باره ایران چندان دور از انتظار نیست، چرا که او قبلا بدگمانی خود را نسبت به برنامه اتمی ایران ابراز داشته بود. روز جمعه 5 سپتامبر، با انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی در باره عدم پاسخگویی ایران در باره تحقیقات پیشین اتمیش، آینده مذاکرات اتمی با این کشور به مخاطره افتاد.

هفته گذشته داعش با نمایش ویدیوی بریدن سر یک خبرنگار آمریکایی خشم جهانی را برانگیخت. کیسینجر در مصاحبه خود با سایت خبری ان.پی.آر گفت که با حمله سهمگین به داعش کاملا موافق است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم