فرصت استثنایی...با یک یورو در ایتالیا خانه بخرید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

گنگی، یک روستای زیبا در جزیره سیسیل ایتالیاست. این روستا با تمام زیباییش، در طول قرن گذشته نیمی از جمعیت خود را از دست داده و اکنون فقط 7 هزار نفر در آن زندگی می کنند. علت این فرار جمعیت فقر و بیکاری در منطقه و مهاجرت به مناطق دیگر برای کار بوده، که بعد از جنگ جهانی دوم سرعت بیشتری یافت.اما 5 سال پیش روند این کاهش جمعیت با ابتکار شهردار این روستا آهسته شد. این شهردار خانه های متروکه روستا را به قیمت اسمی یک یورو (1.3 دلار) فروخت، مشروط به آنکه مالک جدید ظرف 3 سال ساختمان را بازسازی کند.

جیسپه فرارلو، شهردار گنگی، گفت: "ما اکنون 80 خانه داریم، که بعضی از آنها یک یورو فروخته می شوند و بعضی به یک قیمت پایه. مشتریان برای دیدن یک خانه می آیند اما خانه دیگری را می پسندند و با قیمت ارزان آن را می خرند. تعداد زیادی استرالیایی، آمریکایی، بریتانیایی و سوئدی برای خرید به گنگی آمده اند."دومینیک و تاواریا، دو استرالیایی هستند که همدیگر را نمی شناسند، اما هردوی آنها در یک زمان و برای یک منظور به گنگی آمده اند: "خریدن یک خانه روستایی رویایی."

دومینیک خانه سه طبقه را انتخاب می کند که بازسازی آن 20 هزار یورو هزینه دارد.دومینیک آلن، یک کارگردان استرالیایی است. او می گوید: "من عاشق جاهای زیبا هستم. نقطه ضعف من خانه های قدیمی است که دارند خراب می شوند. این جا خیلی جذاب است، شما با این قیمت در استرالیا یک پارکینگ هم نمی توانید بخرید."

تاویا مک ناوتان، مدیر یک شرکت کامپیتوتری در استرالیاست. او می گوید: "من زمستانها به اینجا می آیم. داشتن یک جا برای فرار از سرمای استرالیا واقعا عالیه. جایی برای استراحت و لذت از فرهنگ زیبای گنگی."فروش این خانه ها، که بعضی از آنها از سال 1920 تا کنون متروکه هستند، برای کارگران ساختمانی این روستا هم شغل ایجاد کرده، که در غیر این صورت می بایست برای کار به نقاط دیگر سفر بکنند.

سابقه این روستا به قرن 12 میلادی می رسد، و اکنون با آمدن خریداران خانه ها و به دنبال آن گردشگران، و برگزاری جشنواره ها، نمایشگاه ها و کنسرتها، این روستا رونق تازه ای یافته است.کاتالدو پیازا، یک ایتالیایی ساکن روستای گنگی، می گوید: "از دیدن این همه آدم که به گنگی می آیند لذت می برم. واقعا عالیه، هزاران نفر به روستای ما می آیند."

اکنون دیگر در روستای گنگی خانه های زیادی به قیمت یک یورو باقی نمانده، پس اگر خیال خرید خانه دارید بهتر است عجله کنید.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید